10 priežasčių valgyti uogas

Kodėl uogos turėtų būti įtrauktos į racioną ir kuo jos naudingos organizmui.

??1. SAUGO LĄSTELES nuo pažeidimų

Uogose yra medžiagos, kurios kovoja su laisvaisiais radikalais organizme. Tokie antioksidantai, kaip antocianinai, elaginė rūgštis ir resveratrolis, apsaugo ląsteles ir mažina įvairių ligų riziką. Tyrimai rodo, kad gervuogės, mėlynės ir avietės turi didžiausią antioksidacinį aktyvumą. 300 g mėlynių apsaugo DNR nuo žalos, kurią provokuoja laisvieji radikalai.

??2. Reguliuoja CUKRAUS ir INSULINO kiekį kraujyje.

Tyrimai parodė, kad saikingas uogų naudojimas padidina jautrumą insulinui ir sušvelnina cukraus kiekio kraujyje pakitimus reaguojant į maistą, kuris turi daug angliavandenių. Tai pastebima tiek sveikiems žmonėms, tiek pacientams, kurie turi atsparumą insulinui. Kito eksperimento metu moterų buvo paprašyta suvalgyti 150 g trintų uogų su duona. Šio tyrimo dalyvių insulino kiekis sumažėjo 24-26%, lyginant su tais, kurie valgė tik duoną.

??3. Padeda numesti SVORIO ir gerina VIRŠKINIMĄ.

Uogos – geras ląstelienos (skaidulų) šaltinis. Ji sulėtina maisto judėjimą virškinimo sistema, o tai sumažina alkį, padeda mažiau valgyti ir numesti svorio. Tyrimai patvirtina, kad valgant daugiau skaidulų, žmogus kasdien suvartoja vidutiniškai 130 kcal mažiau, savęs neapribodamas. 100 g aviečių turi apie 6,5 g skaidulų, gervuogių – 5,3 g, braškių – 2 g, mėlynių – 2, 4 g. Standartinės porcijos dydis yra maždaug viena stiklinė, kurioje 125 – 150 g.

??4. Aprūpina VITAMINAIS ir MINERALAIS.

Uogos – mažai kaloringas ir maistingas produktas. Jose yra naudingų vitaminų ir mineralų. Pavyzdžiui, stiklinė braškių vitamino C turi apie 150 % paros normos, stiklinė gervuogių – 35 %. Dauguma uogų savo maistingųjų medžiagų sudėtimi panašios. Pavyzdžiui, 100 g gervuogių yra tik 35 kcal, 32% magnio paros poreikio, 25% K vitamino ir 8% vario. Įvairių uogų kalorijų kiekis svyruoja nuo 32 (braškės) iki 57 (mėlynės) kcal.

??5. Padeda kovoti su UŽDEGIMAIS.

Uogos turi regeneruojančių savybių ir saugo nuo infekcijų. Uždegiminiai procesai gali atsirasti dėl dažno streso, aktyvumo stokos, nesubalansuotos mitybos ir blogų įpročių, tokių kaip rūkymas, alkoholio vartojimas, priklausomybė nuo kofeino, saldumynų, greito maisto… O lėtinis uždegimas tai viena iš cukrinio diabeto ir širdies ir kraujagyslių ligų išsivystymo priežasčių. Tyrimai patvirtina, kad valgant uogas sumažėja uždegimo žymenų. Vieno eksperimento metu grupės žmonių buvo paprašyta gerti braškių glotnutį kartu su bet kokiu riebiu ir angliavandenių turinčiu maistu. Mokslininkai pastebėjo žymų uždegimo sumažėjimą, palyginus su tais, kurie valgė tą patį, bet negėrė uogų gėrimo.

??6. Pagerina ODOS būseną.

Dėl antioksidantų uogos neleidžia atsirasti raukšlėms, nes laisvųjų radikalų perteklius yra viena pagrindinių odos senėjimo priežasčių. Tyrimai parodė, kad elaginė rūgštis blokuoja fermentų, kurie skaido kalogeną, gamybą. Pastarasis yra svarbus baltymas, turintis įtakos odos struktūrai: trūkstant kalogeno, oda plonėja, praranda elastingumą. Uogas galima naudoti tiek šviežias, tiek perdirbtas. Mokslininkai įrodė, kad net keptose mėlynėse, nors antocianinų yra šiek tiek mažiau, bendra antioksidantų koncentracija išlieka tokia pati.

??7. Tinka VĖŽINIŲ susirgimų profilaktikai.

Kai kurie uogose esantys antioksidantai, įskaitant antocianinus ir resveratrolį, gali sumažinti vėžio riziką. Mokslininkai ištyrė jų poveikį organizmui ir padarė prielaidą, kad uogų valgymas apsaugo nuo stemplės, krūties ir storosios žarnos vėžio.

??8. Sumažina blogojo CHOLESTEROLIO kiekį.

Žmonėms, kurie 8 savaites gėrė braškių glotnutį, „blogojo“ cholesterolio kiekis sumažėjo vidutiniškai 11%. Gervuogės ir braškės yra rekordininkės cholesterolio mažinime žmonėms, turintiems nutukimą ir metabolinį sindromą. Uogos taip pat neleidžia susidaryti krešuliams ir plokštelėms kraujagyslėse.

??9. Naudingos ŠIRDIES ir KRAUJAGYSLIŲ sistemai.

Uogos pagerina arterijų darbą. Ląstelės, išklojančios kraujagysles, vadinamos endotelio ląstelėmis. Jos padeda kontroliuoti kraujospūdį, apsaugo nuo kraujo krešėjimo. Uždegimas gali pažeisti šias ląsteles, trukdydamas normaliai kraujo funkcijai. Uogos pagerina kraujagyslių elastingumą, įskaitant rūkalius, kuriems gresia širdies ligos.

??10. Neatmetamos daugumoje dietų.

Žmonės, vartojantys mažai angliavandenių ir besilaikantys keto dietos, dažnai vengia saldžių vaisių. Bet saikingai mėgautis uogomis jūs galite praktiškai prie bet kokių mitybos apribojimų. Išimtis – dietos ne dėl figūros, bet dėl sveikatos. Jei turite griežtą gydytojo nurodymą arba alergiją, aptarkite tai su savo gydytoju.

Paruošta pagal: https://8doktorov.ru/10-prichin-est-yagody/

Please follow and like us:
0
Tweet 20
Pin Share20

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

RSS
Follow by Email
YouTube
INSTAGRAM