Kokia alkoholio žala

▫️Visi nuo vaikystės žino, kad gerti ir rūkyti žalinga. Bet į klausimą: „Kodėl žalinga?“ ne visi atsakys. Išsiaiškinkime fiziologijos požiūriu ir supraskime, kas yra apsvaigimas – girtumas.

▫️Patekęs į kraują alkoholis veikia eritrocitus (raudonuosius kraujo kūnelius), kurie perneša deguonį iš plaučių į audinius, o anglies dvideginį – priešinga kryptimi. Eritrocitai sulimpa vienas su kitu, sudarydami didesnius kamuoliukus. Kelių sulipusių eritrocitų „kamuolys“ nepajėgia judėti kapiliarais. Nutrūksta atskirų smegenų neuronų aprūpinimas krauju, susidaro krešuliai. Tokio dydžio trombai užkemša ne mažiausias arterioles. Atsiranda „nutirpimas“ (trūksta kraujo), o vėliau smegenų dalių mirtis dėl hipoksijos (deguonies bado), kurią žmogus suvokia kaip tariamai nekenksmingą apsvaigimo būseną.

?Kodėl girtas nori MIEGO?

Hipoksijos metu, budinčios organizmo ląstelės negali kvėpuoti, o norint palengvinti kvėpavimą (kad žmogus nenumirtų), įvyksta organizmo apsauginė reakcija – „miegas“, siekiant sumažinti medžiagų apykaitos greitį jame.

?Kodėl kitą rytą prarandama ATMINTIS?

Dėl negrįžtamos neuronų žūties, užsikišus smegenų kraujagyslėms (mikroinsultai ir trombozės smegenų žievėje) prarandama dalis informacijos ir sutrinka trumpalaikė atmintis, nes už atmintį atsakingos smegenų ląstelės miršta vienos iš pirmųjų. Todėl „truputį“ daugiau išgėrę kitą rytą nieko neprisimena.

Po kiekvienos vyno taurės ar degtinės taurelės, taurės šampano ar bokalo alaus žmogus tampa negrįžtamai kvailesnis. Šis procesas vyksta palaipsniui ir nepastebint pačiam žmogui. Tačiau anksčiau ar vėliau tai pastebės kiti: giminaičiai, kolegos, gydytojai.

?Kodėl vartojusiems alkoholį PARAUSTA nosis, ausys, kaklas?

Kai kuriais atvejais arteriolių sienelės neatlaiko padidėjusio spaudimo, atsiranda kraujosrūvų-mikroinsultų. Šiuos mikroinsultus galima pastebėti iš paraudusios nosies, ausų, kaklo ir kitų kūno dalių. Iš čia ir posakis „girtuoklio nosis raudona“. Kraujagyslių tinklelis liudija, kad pažeista nosies kraujotaka. Lygiai tokie pat kraujotakos sistemos pažeidimai pasireiškia visuose vidaus organuose.

?Kodėl tiems, kurie išgėrė alkoholio, LINKSMA?

Linksmybės, susijusio su alkoholio vartojimu, grindžiamos hipoksija, kuri tam tikrame etape pasireiškia susijaudinimo forma. O hipoksiją sukelia raudonųjų kraujo kūnelių sulipimas ir krešulių susidarymas mažose kraujagyslėse. Tai reiškia, kad norint pajusti gėrimo malonumą, būtina sukelti kraujagyslių trombozę. O kraujagyslių trombozė tai kai kurių audinių mirtis. Taigi, svarbi išvada: nekenksmingos alkoholio dozės neegzistuoja!

?Tyrimas apie alkoholio poveikį sveikam SKRANDŽIUI

Amerikiečių mokslininkai stebėjo alkoholio poveikį skrandžio sienelėms. Asmenų, turinčių sveiką skrandį, grupei atliktas gastroskopinis tyrimas. Kiekvienas iš devyniolikos dalyvių išgėrė ant tuščio skrandžio po 200 gramų viskio. Praėjus kelioms minutėms buvo pastebėtas gleivinės patinimas ir paraudimas, po valandos buvo matoma daug kraujuojančių žaizdelių. Po kelių valandų išilgai skrandžio gleivinės nusidriekė pūlingos juostelės. Visų devyniolikos tiriamųjų situacija buvo praktiškai vienoda.

?Poveikis kitai KARTAI

Socialiai pavojingiausių alkoholinių nuodų rūšys tai alus ir šampanas. Būtent nuo jų prasideda moterų ir vaikų degradacija. Vaikas juk degtinės negers – šlykštu. O saldus vynas jam malonus. Alkoholio klastingumą didina ir tai, kad jauno žmogaus organizme gausu (maždaug 10 kartų daugiau) kapiliarų. Tai reiškia, kad bet kuriuo atveju veikia tik apie 10% visų kapiliarų. Todėl jaunystėje alkoholiniai kraujotakos sutrikimai ir jų pasekmės nėra tokie ryškūs, kaip vėlesniais metais. Tačiau laikui bėgant, kapiliarų „rezervas“ palaipsniui išsenka, o apsinuodijimo alkoholiu pasekmės tampa vis labiau juntamos.

Išgėrinėjant paauglystėje užkertamas kelias kūnui formuotis pagal tam tikrus lytinius požymius. Taip, paaugliai, įsitraukę į alaus vartojimo kultūrą ir taip gyvenantys keletą metų, 15-16 metų vystosi pagal moterišką tipą: skeletas, nutukimas, plaukuotumas, taip pat nepakankamas sėklidžių, endokrininių liaukų išsivystymas, atitinkamas hormoninis fonas, artimas moteriai, pažeista psichika ir kita.

?Kodėl girtas PASTOJIMAS yra nepriimtinas?

Augančiam organizmui apsinuodijimas alkoholiu turi ypač sunkias pasekmes. Alkoholis pažeidžia DNR struktūrą, dažnai negrįžtamai. Vaiko, gimusio iš geriančios moters, išvaizdoje ir elgesyje visada yra nukrypimų nuo normos, tokių kaip „vaisiaus alkoholinis sindromas“. Nukrypimų nuo normalaus vaisiaus vystymosi vis tiek pasitaiko, net jei moteris nėštumo metu „labai saikingai“ vartoja alkoholį. Kartais šie nukrypimai lemia gyvybiškai svarbių organų nebuvimą, tada vaisius miršta arba gimsta negebantis išgyventi. Kitais atvejais jie pasireiškia įvairiais įgimtais vystymosi defektais, kuriuos vienija bendrasis medicininis terminas „VAISIAUS ALKOHOLINIS SINDROMAS“:

??žvairumas,
??įgimtas kurtumas,
??ryški asimetrija ir kiti veido defektai,
??įgimtos širdies ydos,
??sumažėjęs galvos dydis ir kaukolės apimtis, taigi ir smegenų tūris (mikrocefalija),
??protinis atsilikimas,
??įgimtos psichinės ligos,
??nepakankamas galūnių išsivystymas (mažesnis dydis),
??prastas kaukolės kaulų suaugimas – kaukolės kaulai dažnai lieka tokie ploni, kad gali lūžti net ir esant nedideliam mechaniniam poveikiui,
??lėtesnis augimas gimus,
??atsilikimas nuo bendraamžių fizinėje veikloje ir t.t.

Su kai kuriais išsigimimais vaikai gali gyvent tik trumpą laiką.

?Girtaujantys VYRAI ir jų atžalos

Patyrusi pediatrė V. D. Dulneva, tyrusi 64 vaikus, gimusius iš 4-5 metus alkoholį sistemingai vartojančių tėčių, protinių atsilikimo požymių nustatė visiems, net ir gerai fiziškai besivystantiems vaikams.

Prancūzų gydytojai priėjo išvados: norint susilaukti pilnaverčių palikuonių, vyras ir moteris turi negerti 2-3 metus.

Prisiimkime atsakomybę už savo ir savo atžalų sveikatą ir rodykime jiems gerą blaivybės pavyzdį. Žmonių ateitis priklauso absoliučiai blaiviam jaunimui. Atėjo metas veikti kiekvienam!

Paruošta pagal: https://8doktorov.ru/v-chyom-zaklyuchaetsya-vred-alkogolya/

Please follow and like us:
0
Tweet 20
Pin Share20

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

RSS
Follow by Email
YouTube
INSTAGRAM