Avinžirniai – maistas arterijoms

Dėl nuostabių gydomųjų avinžirnių savybių tai idealus dietinis produktas šiandien: avinžirniai padeda sumažinti cholesterolio kiekį ir išvengti vidurių užkietėjimo, stiprina nervų sistemą.

Be to, avinžirniai maistingi ir gerai subalansuoti, nes suteikia daug energijos ir įvairių svarbių maistinių medžiagų:

??BALTYMAI: Avinžirniuose gana daug baltymų. Ankštiniai produktai kartu su grūdų produktais aprūpina mus puikios kokybės baltymais.

??ANGLIAVANDENIAI: Avinžirniuose labai daug angliavandenių, iš kurių vyrauja krakmolas. Virškinimo metu krakmolas iš lėto virsta gliukoze, tačiau jis turi būti gerai sukramtytas ir suvilgytas seilėmis.

??RIEBALAI: Avinžirniuose yra 6,04% riebalų. Tai žymiai daugiau nei lęšiuose ir pupelėse, bet mažiau nei sojos pupelėse. Daugiausia tai polinesotieji riebalai.

??VITAMINAI: Avinžirniai geras vitaminų B2 ir B6 šaltinis. Turi pakankamai daug folio rūgšties, kuri dalyvauja nervų sistemos veikloje ir mažina širdies priepuolio riziką. Šimtas gramų avinžirnių (išvirtų – apie 250 g) beveik tris kartus viršija folio rūgšties dienos poreikį.

??MINERALAI: Ypatingo dėmesio nusipelno geležis (beveik tris kartus daugiau nei mėsoje), fosforas, kalis, magnis, kalcis ir cinkas.

Dėl visų paminėtų privalumų avinžirnius galima naudoti kaip pagrindinį patiekalą, kas būdinga tradicinėje Viduržemio jūros dietoje. Ypač reguliariai vartoti avinžirnius rekomenduojama šiais atvejais:

☝?Didelis CHOLESTEROLIO kiekis: Avinžirniuose yra nedidelis kiekis aukštos kokybės (mono- ir polinesočiųjų) riebalų, kurie padeda mažinti cholesterolio kiekį kraujyje. Avinžirnių skaidulos neleidžia pasisavinti cholesterolį iš kitų maisto produktų (avinžirniuose cholesterolio nėra). Todėl jei valgysite daugiau avinžirnių ir mažiau mėsos produktų, sumažės cholesterolio kiekis, pagerės arterijų sveikata. Galiausiai, ilgą laiką valgant avinžirnius išvengiama visų aterosklerozės pasekmių, įskaitant širdies priepuolį.

☝?VIDURIŲ užkietėjimas: avinžirniuose esančios maistinės skaidulos skatina žarnyno peristaltiką.

☝?Funkciniai NERVŲ SISTEMOS sutrikimai dėl vitamino B trūkumo, tokie kaip dirglumas, nervingumas ir dėmesio stoka: Avinžirniai itin rekomenduojami kenčiantiems nuo STRESO ir DEPRESIJOS.

☝?NĖŠTUMAS: Šis ankštinis augalas yra idealus maistas nėščioms moterims dėl didelio folio rūgšties kiekio, kuri apsaugo nuo vaisiaus nervų sistemos vystymosi sutrikimų. Be to, avinžirniuose labai daug baltymų, geležies ir kitų mineralų.

? PARUOŠIMAS:

▫ VIRTI: Vakaruose labiausiai paplitęs virtų avinžirnių vartojimas. Avinžirnius galima dėti į sriubas ir troškinius. Avinžirniai puikiai dera su ryžių patiekalais.

▫ KEPTI ORKAITĖJE: tokiu būdu pagaminti avinžirniai gali būti sunkiau virškinami, nes dalis krakmolo tampa sunkiai įveikiamu skrandžio sultims.

▫ Avinžirnių MILTAI: plačiai naudojami Indijoje gaminant įvairius patiekalus, pvz., falafelius.

▫ VIRTI ir SUTRINTI užtepėlės, padažo, desertų pavidalu ir t.t.

❗️CINKO trūkumas:

Kai kurie mitybos specialistai teigia, kad augaliniame maiste tariamai nepakanka cinko. Tačiau 100 gramų sausų avinžirnių yra daugiau cinko (3,43 mg) nei tokiame pat kiekyje mėsos (2,97 mg). Avinžirniai kaip ir lęšiais bei soja – puikus cinko šaltinis.

Valgykite įvairų augalinį maistą ir būkite sveiki ?

„Dievas tarė: „Štai daviau jums visus visoje žemėje sėklą teikiančius augalus ir visus medžius, vedančius vaisius su sėklomis; jie bus jums maistas.” (Pradžios 1:29)

Paruošta remiantis: Dr. Jorge D. Pamplona Roger knyga „Gydantis maistas“

Please follow and like us:
0
Tweet 20
Pin Share20

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

RSS
Follow by Email
YouTube
INSTAGRAM