?? Dietologijos požiūriu naudingiausia neheminė geležis, gaunama iš augalinių produktų. Tačiau ši geležies forma žarnyne pasisavinama gana sunkiai. Hemo geležis, esanti mėsoje ir žuvyje, pasisavinama daug lengviau.
? Daugybė eksperimentų parodė, kad vitaminas C, ypač gaunamas iš citrinų sulčių, gali dvigubai arba trigubai padidinti ne hemo geležies absorbciją žarnyne. Be to, jis gali kompensuoti neigiamą fitatų (sėlenų sudedamoji dalis) arba polifenolių (taninų) poveikį, dėl kurio geležis pasisavinama prastai. Beta-karotenas taip pat slopina neigiamą taninų ir fitatų poveikį geležies absorbcijai.
? Dauguma anemijos atvejų atsiranda dėl geležies, folio rūgšties ir vitamino B12 trūkumo, kurių organizmui reikia raudoniesiems kraujo kūneliams gaminti. Citrinos valgymas kartu su geležies turinčiu augaliniu maistu, tokiu kaip ankštinės daržovės (pupelės, lęšiai, sojos pupelės ir sojos produktai), žalios lapinės daržovės (špinatai, porai) ar grūdai (kviečiai, ryžiai), žymiai padidina šio svarbaus mineralo pasisavinimą.
? Šiandien dietologai rekomenduoja kiekvieno valgio metu suvartoti 25 mg vitamino C, kuris padės įsisavinti geležį. Toks vitamino C kiekis yra pusėje citrinos.
? Mėsa nėra būtina kraujo kūnelių susidarymui. Kraujas, susidaręs iš augalinės kilmės produktų, yra geresnės kokybės nei iš gyvūninės kilmės produktų.
Paruošta remiantis: Dr. Jorge D. Pamplona Roger knyga „Gydantis maistas“