Gydantis vanduo jūsų namuose – KARŠTA VONELĖ KOJOMS

Kad sušiltume, paprastai gulime karštoje vonioje. Tačiau yra alternatyvus būdas, kaip greičiau ir paprasčiau sušildyti kūną – tai karšta kojų pėdų vonelė – viena iš hidroterapijos procedūrų. Ši paprasta procedūra turi daug papildomų privalumų, apie kuriuos mes net neįtariame.

VERTINGAS karštos kojų vonelės procedūros POVEIKIS:

??Pagerina vietinę kojų KRAUJOTAKĄ ir bendrą kraujotaką, o tai padeda pašalinti vidaus organų ir galvos smegenų sąstovio reiškinius (pvz., galvos skausmus, atsirandančius dėl stazinių reiškinių galvos kraujagyslėse).

??Gali išgydyti SPAZMUS dubens srityje ir ĮTAMPOS sukeltą galvos skausmą.

??Kartu su karšta vonele plaštakoms, gali sumažinti kraujagyslinės kilmės GALVOS SKAUSMUS, pvz., migreną.

??Padidina leukocitų aktyvumą organizme. Tai reiškia, kad sustiprės jūsų IMUNINĖ SISTEMA.

??Gali būti naudinga gydant SLOGĄ (užgultą nosį), bronchitą ir kitas KVĖPAVIMO sistemos ligas.

??Padeda išprakaituoti (tokiu atveju, procedūra turi trukti ilgiau).

??Atpalaiduoja, ramina.

Tačiau kaip ir bet kuris kitas metodas, ir šis turi savo KONTRAINDIKACIJŲ. Tai:

⛔️ Sunkūs kraujotakos sutrikimai.

⛔️ Sumažėjęs odos jautrumas.

⛔️ Periferinių kraujagyslių susirgimai ar diabetas, jei nėra konkretaus gydytojo nurodymo.

⛔️ Juo neturėtų būti gydomi nušalusių kojų pirštai.

KAIP DARYTI šią procedūrą:

▫ 1. Procedūrą galima atlikti gulint arba sėdint.

– Atliekant procedūrą sėdint, paklokite ant kėdės vilnonę antklodę, ant viršaus lininę arba medvilninę paklodę; šalia kėdės priekyje pastatykite kibirą su karštu vandeniu.

– Darant procedūrą gulinčiam pacientui, pirmiausia po indu su vandeniu patieskite klijuotę, tada paklodę; kojų vietoj pastatykite kibirą su karštu vandeniu.

▫ 2. Vandens temperatūra procedūros metu 39,5 – 40 °C.

▫ 3. Vanduo turi pasiekti pacientui bent kulkšnis (čiurną).

▫ 4. Padėkite pacientui atsisėsti ar atsigulti ir įkelti kojas į indą su karštu vandeniu, įsitikinus, kad vanduo ne per karštas.

▫ 5. Jei pacientas guli, jį kartu su vandens indu apklokite paklode, o ant viršaus antklode. O jei pacientas sėdi, jį kartu su vandens indu apsiauskite paklode, o ant viršaus antklode. Patogiau naudoti aukštesnį indą (pvz., platų kibirą ar puskubilį: 10 – 20 l talpos), taip nesušlaps antklodė, kuria apsiausite pacientą.

▫ 6. Kartkartėmis ATSARGIAI vis įpilkite karšto vandens, palaipsniui didindami temperatūrą iki 43,5 °C (diabetikams turėtų neviršyti 40 °C). Kad išvengtumėte nepageidaujamų pasekmių, bet kuriuo momentu turite būti pasiruošę ištraukti paciento kojas iš karšto vandens.

▫ 7. Visos procedūros metu stebėkite ar pacientas neprakaituoja. Jei reikia, ant galvos ir sprando uždėkite šaltą kompresą. Šalti kompresai ypač reikalingi, kai gydote galvos skausmą ar sinutą. Retkarčiais pakeiskite kompresus, kad išlaikytų vėsumą.

▫ 8. Procedūra turi tęstis, kol pacientas visiškai neįšilo arba kol nepalengvėjo simptomai. Tai gali trukti apie 20 – 40 minučių.

▫ 9. Procedūros pabaigoje apipilkite kojas šaltu arba lediniu vandeniu, energingai trindami nusausinkite frotiniu rankšluosčiu. (Jei atsiranda šaltkrėtis, procedūrą galima užbaigti be šalto vandens pylimo ant kojų.)

▫ 10. Šiltai aprenkite, įsitikinkite, kad kojos šiltos. Trumpam (30 min.) paguldykite į lovą ir gerai apklokite. Jei ši procedūra atliekama vėlai vakare, pacientas gali likti lovoje miegoti.

? „Tiek sveikiems, tiek ligoniams grynas vanduo yra viena iš geriausių Dangaus palaimų. Teisingas jo naudojimas skatina sveikatą.” (E. Vait „Gydymo tarnystė”) ??

Būkite sveiki, o jei susirgote naudokite natūralius Dievo dovanotus gydymo būdus.

Paruošta pagal: Vernono V. Fosterio knygą „Naujo gyvenimo pradžia” ir M.D. C.Dail/ Ph.D. Ch.Thomas knygą „Hidroterapija”

Please follow and like us:
0
Tweet 20
Pin Share20

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

RSS
Follow by Email
YouTube
INSTAGRAM