Geriausias gėrimas

Jau supratote apie kokį gėrimą kalbėsime? Apie vandenį – paprastą, bet tokį stebuklingą vandenį!

Ar kada nors bandėte išplauti nešvarias lėkštes stikline vandens? Tuo tarpu versti savo organizmą vykdyti visas gyvybiškai svarbias funkcijas be pakankamo kiekio vandens – tai tas pats. Šiuo atveju įvairios atliekos pasišalina iš organizmo labiau koncentruotos, todėl kūno, šlapimo kvapas nemalonus ir blogas burnos kvapas.

💧Koks SKIRTUMAS ką geriu, juk visuose gėrimuose yra vandens?

Žinoma, organizmas panaudoja vandenį bet kokia forma, tačiau daugelis gėrimų, išskyrus vandenį, atneša ir daug problemų. Juose yra kalorijų, kurios lėtina virškinimą, skatina riebalų kaupimąsi ir sutrikdo cukraus kiekį kraujyje. Esantis gėrimuose cukrus, reikalauja papildomo kiekio vandens, jo įsisavinimui.

Daugelis gėrimų sukelia padidintą skrandžio sulčių sekreciją. Gėrimuose, tokiuose kaip Coca-Cola, yra fosforo, kuris gali išeikvoti kalcio atsargas ir sukelti kaulų trapumą. Gėrimuose esantys cheminiai junginiai: kvapiosios medžiagos, dažikliai, konservantai – gali dirginti skrandžio gleivinę.

Švarus vanduo neturi kalorijų, nedirgina skrandžio, nereikalauja virškinimo.

💧KIEK vandens reikia gerti?

Tiek, kad šlapimas būtų skaidrus. Per dieną organizmas netenka apie 10-12 stiklinių vandens su šlapimu, išmatomis, prakaitu ir per plaučius. Su maistu gauname 2-4 stiklines vandens. Taigi, belieka papildyti 6-8 stiklinėmis.

Nepakankamas vandens vartojimas tai sunki našta kūnui. Organizmas į tai reaguoja padidindamas natrio koncentraciją kraujyje, kad skysčių lygis būtų maksimalus. Jei tai vyksta nuolat, gali kilti rimtų sveikatos problemų.

💧KADA gerti vandenį?

Pradėkite dieną 1-2 stiklinėmis šilto vandens. Tai padės pažadinti virškinamąjį traktą, „išplauti“ jį ir paruošti darbui. Labai svarbu vandenį gerti tarp valgymų, o ne valgio metu. Valgykite lėtai ir leiskite maistui susimaišyti sus seilėmis. Kuo daugiau skysčių su maistu pateks į skrandį, tuo ilgiau užtruks virškinimas, nes pirmiausia įsisavinamas skystis.

Daugelis žmonių daro klaidą, valgio metu gerdami šaltą vandenį. Jei geriate valgydami, sumažėja seilių išsiskyrimas; ir kuo šaltesnis vanduo, tuo blogiau skrandžiui. Ledinis vanduo, kompotai ir limonadas, geriami valgant, sustabdo virškinimą, kol organizmas pagamins pakankamai šilumos, kad skrandis vėl galėtų normaliai funkcionuoti.

Virškinimo fermentai gali pilnai funkcionuoti tik esant normaliai kūno temperatūrai. O jei temperatūra per aukšta ar, atvirkščiai, per žema, fermentai nesusitvarko ir virškinimas sulėtėja. Geriausia valandą ar pusvalandį ( ne vėliau) prieš valgį išgerti stiklinę šilto vandens. Taip jūs ne tik numalšinsite troškulį, bet ir duosite skrandžiui galimybę išsilaisvinti nuo vandens iki valgymo laiko. Pirmąsias dvi valandas po valgio gerti nepageidautina (kad nestabdytume virškinimo proceso).

💧KOKĮ vandenį gerti?

Ironiška tai, kad daugumai iš mūsų didesnį pavojų kelia ne vandens kokybė, bet nepakankamas jo kiekis organizme. Gerkite tą vandenį, kuris jums prieinamas.

🔍Tai gali būti NAUDINGA:

Pastaruoju metu buvo atlikta daug minkšto ir kieto vandens poveikio sveikatai tyrimų. Žmonės, vartojantys minkštą vandenį, dažniau serga hipertenzija ir širdies ligomis. Minkštas vanduo gaunamas iš kieto kai valymo metu jonų mainų metodu kalcis ir magnis pakeičiami natrio jonais. Jei stengiatės vartoti mažiau druskos ar visai jos nevartoti, tai naudodami minkštą vandenį su dideliu natrio lygiu, savo pastangas paverčiate niekais. Šiuo atveju patartina gerti natūralų vandenį arba naudoti atvirkštinio osmoso sistemas.

💧Vanduo – IDEALUS gėrimas, sukurtas paties Dievo, kad numalšintų žmonių ir gyvūnų troškulį. Kai kitą kartą jus paklaus: „Ką gersite?“, pasakykite: „Stiklinę vandens“.

📌ATMINKITE: gerti tada kai jaučiate troškulį vėlu. Troškulio jausmas tai SOS signalas. Rodiklis, kad geriate vandens pakankamai – šviesus, be nemalonaus kvapo šlapimas.

Paruošta pagal: https://sokrsokr.net/luchshii-napitok-iz-sushchestvuiushch…/

Please follow and like us:
0
Tweet 20
Pin Share20

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

RSS
Follow by Email
YouTube
INSTAGRAM