PATARIMAI, kaip gaminti NAUDINGAS SRIUBAS

Iš pirmo žvilgsnio sriubą pasigaminti lengva. Tačiau svarbu, kad ji suteiktų naudos ir žvalumo mūsų kūnui. Todėl pasidalinsime naudingų ir skanių sriubų gaminimo taisyklėmis.

🔸 DARŽOVIŲ sriubos yra geresnės nei mėsos ar žuvies sriubos. Alternatyva – aromatingas daržovių sultinys! Norėdami tai padaryti, stambiai supjaustykite daržoves, šaknis, stiebus, įdėkite į verdantį vandenį, užvirkite, sumažinkite ugnį ir virkite, kol daržovės suminkštės. Naudokite morkas, pastarnokus, salierus, petražoles, krapus, cukinijas. Svogūnai ir česnakai dedami nenulupti, tai suteiks ypatingą spalvą ir aromatą. Grybai, ypač džiovinti, suteiks pikantiškumą. Jei norite žuvies skonio, į sriubą įdėkite jūros dumblių Wakame, Nori ar kitų. Negaminkite maisto „ateičiai“: ilgai laikant ir šildant vitaminų kiekis patiekaluose mažėja.

🔸 Sriubos KONSISTENCIJA turi būti tiršta, ne vandeninga. Mums reikia maisto, o ne vandens. Daržovių sultiniai turėtų tik šiek tiek padengti sudedamąsias dalis.

🔸 Produktus DĖKITE Į VERDANTĮ skystį tam tikra seka, kad išsaugotume vitaminus, makro ir mikroelementus.

🔸 DARŽOVIŲ SMULKINIMAS. Kuo stambiau supjaustome daržoves, tuo mažiau prarandame maistingųjų medžiagų. Jei ruošiate tyrės sriubą, sutrinkite tik dalį daržovių. Dantims taip pat reikia darbo. Pilno grūdo skrebučiai, ar tiesiog padžiovinta duona – būtų geras priedas.

🔸 TERMIŠKAI APDOROKITE uždengę, siekiant išsaugoti vitaminus. Nepervirkite, palikite daržoves šiek tiek traškias.

🔸 KEPINIMAS. Jei norite sriubą paskaninti kepintais svogūnais ar kitomis daržovėmis, vietoj kepinimo geriau jas troškinkite “sote” metodu. Tai leis aliejui neįkaisti virš vandens virimo temperatūros – 100°C. Svogūną supjaustykite, pasūdykite, sumaigykite ir patroškinkite keletą minučių uždengus (jei pradės degti, įpilkite truputį vandens ar sultinio), pridėkite morkų ir galiausiai truputį aliejaus. Palikite pastovėti porai minučių, kad aliejus įsigertų į daržoves. Neapsunkinkite sriubos riebalų pertekliumi, daugiausia iki 5g 250g porcijai. (Įpratę, sriubas galime skanauti ir visiškai be aliejaus ar kitų pridėtinių riebalų!)

🔸 KAD sriuba BŪTŲ SOTI, pridėkite gerai išvirtų ankštinių (pupelių, žirnių, lęšių). Išmirkytus ankštinius virkite atskirai nedideliame kiekyje vandens, 2-3 kartus nupilant vandenį ir užpilant šaltu.

🔸 NENAUDOKITE RAFINUOTŲ produktų sriuboms ruošti: šlifuotų (baltų) ryžių, manų kruopų, rafinuoto augalinio aliejaus.

🔸 PRIESKONIAI. Norėdami suteikti unikalų skonį savo patiekalui, naudokite kalendras, čiobrelius, lauro lapus, dašį, petražoles, rozmarinus, krapus, salierus, baziliką, česnaką, mėtas, juozažolę, vaistinę gelsvę, saldžiasias paprikas, pastarnoką, ciberžolę, šafraną, kadagį ir kt. Sausi prieskoniai (džiovinti) pridedami virimo pradžioje, o žali – į paruoštą patiekalą.Patiekiant ir ruošiant geriau nenaudoti medžiagų, kurios dirgina švelnią skrandžio gleivinę, nervų sistemą ir dėl to žymiai sužadina apetitą. Įvairių nesveikų padažų, konservų ir produktų, kuriuose yra acto, dirbtinių kvapiųjų medžiagų, dažiklių ir skonio stipriklių. Geriau nenaudokite aštrių prieskonių: gvazdikėlių, muskato riešuto, aitriųjų paprikų, pipirų.🔸 DRUSKA. Druskos norma 1 litrui skysčio yra apie 1 nepilnas arbatinis šaukštelis (sveikiau bus ir mažiau). Daržovių sultinyje esantys prieskoniai padės sumažinti druskos kiekį. Norėdami skonio, panašaus į kiaušinio, galite naudoti juodą indišką. Sriubą geriau pasūdyti virimo pabaigoje, kai pagrindiniai produktai joje yra ką tik išvirę ir sugeba tolygiai pasisavinti druską.

🔸 PAGARDAI. Paruoštą patiekalą galite pagardinti savo pasigamintą augaline grietine, nesaldintu jogurtu, citrinos sultimis, alyvuogėmis, kaparėliais. Sriubą galite praturtinti maltais linų sėmenimis arba linų ir sezamo mišiniu.

🔸 PATIEKIMO TEMPERATŪRA. Remiantis mūsų kūno fiziologija, visų sriubų patiekimo temperatūra turėtų būti ne per šalta ir ne per karšta, bet maždaug mūsų kūno temperatūros. Priešingu atveju mūsų kūnas praras papildomą energiją maisto sušildymui ar vėsinimui, o tai sulėtina virškinimą. Per karštas maistas degina burnos ir virškinamojo trakto gleivinę.

🔸 PORCIJOS DYDIS. Optimalus maisto kiekis, suvalgytas vienu metu nuo 500-700g, todėl paskaičiuokite, kiek jums reikia suvalgyti kiekvieno patiekalo.

Please follow and like us:
0
Tweet 20
Pin Share20

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

RSS
Follow by Email
YouTube
INSTAGRAM