Natūralios gydymo priemonės – KARŠTA VONELĖ KOJOMS

Šį paprastą gydymo būdą galima naudoti kartu su šiltais kompresais kaip įšilimo procedūrą sušalus. Jis gali būti naudingas gydyti slogą (užgulta nosis), bronchitą ir kitas kvėpavimo sistemos ligas. Karšta vonelė rankoms (plaštakos karštame vandenyje) ir kojoms gali sumažinti kraujagyslinės kilmės galvos skausmus, pvz., migreną. Vonelės gali išgydyti spazmus dubens srityje ir įtampos sukeltą galvos skausmą. Šis metodas dažnai derinamas su kitomis gydymo priemonėmis, norint pagerinti jų poveikį. Atkreipkite dėmesį į įspėjimą!

Reikalingos priemonės:

  • aštuonių ar dvylikos litrų puskubilis;
  • nedidelė antklodė arba paklodė;
  • frotinis rankšluostis;
  • šalti kompresai su ledu ar ledo paketu;
  • karšto vandens šaltinis;
  • indas su šaltu vandeniu;
  • termometras.

    1. Ligonis turi sėdėti kėdėje ar gulėti lovoje. Apsiauskite ją/jį lengva antklode (arba paklode ir šiltesne antklode, jei oras yra vėsus).2. Įpilkite šilto vandens į puskubilį (gilią vonelę) kojoms. Vanduo turėtų būti 39-40° C. Jei turite, pamatuokite termometru, priešingu atveju, patikrinkite vandens temperatūrą alkūne, kad jis nebūtų per karštas.

    3. Padėkite ligoniui įkelti kojas į šiltą vandenį. Uždėkite šaltą kompresą arba pūslę su ledu ant galvos ir sprando. Kompresai ypač reikalingi, kai gydote galvos skausmą ar sinusitą.

    4. Kartkartėmis papildykite karšto vandens, bet nepakelkite temperatūros aukščiau 43° C. (Diabetikams turėtų neviršyti 40° C.)

    5. Patikrinkite, ar neprakaituoja. Retkarčiais pakeiskite kompresus ant galvos ir sprando, kad išlaikytų vėsumą.

    6. Procedūra turi tęstis, kol ligonis visiškai neįšilo arba kol nepalengvėjo simptomai. Tai gali trukti 10-20 minučių. Baigę užpilkite ant kojų šalto vandens. Energingai trindami nušluostykite frotiniu rankšluosčiu.

    7. Ligonį šiltai aprenkite. Įsitikinkite, kad galūnės šiltos.

    8. Trumpam (30 minučių) paguldykite ligonį į lovą. Jei šis gydymas atliekamas vėlai vakare, ligonis gali likti lovoje miegoti.

    Įspėjimas: Šis metodas neturi būti taikomas periferinių kraujagyslių susirgimų ar diabeto atvejais, jei nėra konkretaus gydytojo nurodymo. Juo neturėtų būti gydomi nušalusių kojų pirštai.

Šaltinis: Vernonas V. Fosteris „Naujo gyvenimo pradžia“ 2006 m., 103-105 psl.

Please follow and like us:
0
Tweet 20
Pin Share20

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

RSS
Follow by Email
YouTube
INSTAGRAM