Mirtis lėkštėje

Yra bent trys priežastys, kodėl turėtumėte vengti kepto maisto.

?? 1. Visuose keptuose maisto produktuose yra TRANSRIEBALŲ rūgščių, kurios susidaro kaitinant augalinį aliejų ir nusėda ant mūsų arterijų sienelių. Transriebalai didina blogojo cholesterolio kiekį ir mažina gerąjį cholesterolį. Tyrimai rodo, kad transriebalai padidina 2 tipo diabeto ir širdies ligų riziką.

?? 2. Keptame maiste yra LAISVŲJŲ RADIKALŲ. Kepimui dažniausiai naudojami augaliniai aliejai iš riešutų ar sėklų, pavyzdžiui, saulėgrąžų, sojų, rapsų ar kukurūzų. Kaitinant šie aliejai oksiduojasi ir išsiskiria daug laisvųjų radikalų, kurie pažeidžia ląsteles. Taip atsiranda uždegiminės ligos, vėžys, nutukimas, katarakta ir greitėja organizmo senėjimas.

?? 3. Keptame maiste yra didelė AKRILAMIDO koncentracija. Akrilamidas atsiranda gaminant maistą aukštoje temperatūroje. Jis turi kancerogeninių savybių, taip pat gali turėti toksinį poveikį nervų sistemai. Didelės akrilamido dozės kai kuriems laboratoriniams gyvūnams sukelia vėžį. Žmonėms, kurių profesija susijusi su cheminių medžiagų poveikiu jų organizmui, žalingas šios medžiagos poveikis ypač ryškus. Didelis akrilamido kiekis randamas angliavandenių turinčiuose maisto produktuose, gaminamuose aukštesnėje nei 120 °C temperatūroje. Kepamuose ar skrudinamuose maisto produktuose ir kepiniuose akrilamidas susidaro vykstant reakcijai tarp aminorūgšties asparagino ir cukrų (krakmolo, fruktozės, gliukozės). Todėl būkite atsargūs ir nevalgykite dažnai tokio maisto, kaip keptos bulvės, blynai ar saldūs kepiniai.

?? Reikia atsiminti, kad iki tamsios plutelės apkepti mėsos gaminiai gali sukelti ląstelių DNR pakitimų, dėl kurių atsiranda piktybinių navikų. Lygiai taip pat pavojinga mėsa, kuri ilgą laiką buvo kepama labai aukštoje temperatūroje. Ajovos (JAV) mokslininkų atliktas moterų sveikatos tyrimas parodė, kad tos, kurios renkasi stipriai apkeptą mėsą, krūties vėžiu suserga 4,6 karto dažniau nei tos, kurios valgo vidutiniškai ar lengvai termiškai apdorotą mėsą. Saugiau būtų visiškai vengti mėsos, bet jei valgote, niekada jos nekepkite.

❗Mirties priežastis gali būti ne tik maistas, bet ir žmogaus mintys, kurios daro įtaką sveikatai bei amžinajam likimui. Apaštalas Paulius rašo: „Kūno rūpesčiai veda į mirtį, o Dvasios rūpesčiai – į gyvenimą ir ramybę.“ (Romiečiams 8, 6) Tepalaimina mus gerasis Viešpats, kad mūsų mintys visada būtų tyros, didingos ir šviesios. Tada išsaugosime sveikatą ir paveldėsime amžinąjį gyvenimą.

Paruošta pagal: Aleksej Chacinskij knygą „Sveikatos ir ilgaamžiškumo paslaptys”

Please follow and like us:
0
Tweet 20
Pin Share20

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

RSS
Follow by Email
YouTube
INSTAGRAM