Ilgaamžio kardiochirurgo mitybo racionas

Praėjusią savaitę dalinausi apie ilgaamžį kardiochirurgą Dr. Ellsworth’ą Wareham’ą (1914.10.03 – 2018.12.15).

Šį kartą apie jo mitybos įpročius.

Ellsworth’as užaugo fermerio šeimoje. Nors šeimoje guvūniniai produktai, tokie kaip pienas ir mėsa, buvo įpasti, tačiau jis nuo mažens neturėjo polinkio tokiems produktams, mieliau rinkdavosi augalinius. Dirbdamas kardiochirurgu, darydamas atviras širdies operacijas, Ellsworth’as pastebėjo, kad žmonių, valgančių mėsą, kraujagyslės dažnai yra nepalyginamai blogesnės būklės nei žmonių, pirmenybę teikiančių augaliniam maistui.

Būdamas maždaug 50–ties metų Wareham’as visiškai atsisakė gyvūninių produktų. Jis valgydavo tik du kartus per dieną (10 val. + 16 val.).

PUSRYČIAMS: viso grūdo dribsniai su sojų pienu, vaisiai, saujelė riešutų, viso grūdo duonos skrebučiai su riešutų sviestu.

PIETUMS: pupelės (ar kiti ankštiniai), įvairios šviežios ir virtos daržovės, saujelė riešutų.

Jis sakė, kad tokia mityba panaši į tai, ką Dievas nurodė pirmiesiems žmonėms Edeno sode.

– Be to Ellsworth’as vengė rafinuoto cukraus (saldumo gaudavo iš šviežių ir džiovintų vaisių) ir retai valgydavo restoranuose.

– Gėrimui rinkdavosi daugiausia vandenį, per dieną išgerdavo apie 6 stiklines. Daugiau stengdavosi išgerti ryte, nes darbo dienos bėgyje tai lengviau pasimiršta. Jo nuomone, gausus vandens gėrimas padėjo jam išlaikyti normalų svorį.

– Gydytojas stengdavosi nuolat išlikti aktyvus. Darbuodavosi savo kieme, rūpindavosi veja, apželdinimo priežiūra.

Dr. Ellsworth’as Wareham’as sakė:

„Gydydami širdies ligas, medikai atlieką nuostabų darbą, bet manau, kad turime atlikti daug svarbesnį darbą, padėdami žmonėms išvengti ligų. Nėra jokios paslapties, iš kur atsiranda širdies ligos – dėl neveiklumo ir maisto, turinčio daug sočiųjų riebalų bei cholesterolio.

Pastebėjau, kad kai pacientams kalbėdavau apie makštos, atsipalaidavimo, pozityvaus požiūrio į gyvenimą svarbą, jie tai priimdavo. Tačiau, kai kalbėdavau apie tai, ką jie valgo, žmonės labai jautriai į tai reaguodavo. Nusprendžiau, kad aiškinsiu, kodėl augalinė mityba jiems tinkamesnė, jei žmogus norės apie tai klausytis. Galiu pagrįsti tai moksliškai. Visi mūsų skoniai, išskyrus skonį motinos pienui, yra įgyjami. Jei nuspręsite pasirūpinti savo sveikata ir keisti mitybos įpročius, jūsų skoniai pasikeis mažgaus per 3 mėnesius. Jūs išmoksite mėgautis kitokiu maistu.“

Gydytojas Wareham’as pastebėjo, kad žmonės, kurių cholesterolis neviršija 3,6 mmol/l, labai retai turi problemų su širdies ir kraujagyslių ligomis. Asmeniškai jo cholesterolis buvo 3 mmol/l. Lengviausias būdas sumažinti cholesterolį – stebėti ką valgote. Laikykitės mažai riebalų turinčios, nerafinuotos augalinės mitybos ir sportuokite/judėkite, tuomet jūsų širdies ir kraujagyslių ligų rizika bus labai maža. Ir dar – rinkitės pastebėti savo gyvenime gerus dalykus, o į tuos, kurių negalite pakeisti, nekreipkite dėmesio.

Mielieji, sveikata labai stipriai priklauso nuo mūsų pasirinkimų, nuo to kaip gyvename. Rinkimės tai, kas padės gyventi sveikai ir kokybiškai. Linkiu jums išminties ir sveikatos.

Šaltiniai: 1, 2, 3.

Please follow and like us:
0
Tweet 20
Pin Share20

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

RSS
Follow by Email
YouTube
INSTAGRAM