Kartu su pirmosiomis šiltomis dienomis atsiranda ir jie. Uodai! Ir suaugusieji, ir vaikai kenčia nuo šių mažų atkaklių priešų. Tačiau yra paprastų priemonių nuo įkandimų, kurios padės sumažinti jų poveikį.
Įkandus uodui, atsiranda niežulys, kurį galima numalšinti geriamąja soda (0,5 arbatinio šaukštelio stiklinei vandens), amoniaku ar šviesiai rausvo kalio permanganato tirpalu.
Įkandus uodui, gerai nuima skausmą ir niežėjimą lengvai sutrinti švieži paprastosios ievos ir mėtos lapai.
Ant paraudusių nuo įkandimo vietų galima uždėti:
Perpjautą per pusę svogūną;
Medėjančio alavijo (alijošio) lapų sulčių kompresą;
Košelę iš šviežių kiaulpienių lapų, medetkos žiedų arba kompresą iš šių augalų sulčių;
Galima naudoti petražolių lapus;
Kompresą iš šviežiai išspaustų česnakų ar citrinų sulčių;
Košelę iš šviežių gysločio lapų.
Naudojama priemonė nuo įkandimo keičiama kas 2-3 valandas.
Nekasykite uodų įkandimų ir neleiskite to daryti vaikams. Uodų įkandimai gali sukelti alergines reakcijas, Kvinkės (angioneurozinę) edemą, tuomet nereikėtų savarankiškai gydytis, būtinai reikia kreiptis pagalbos į medikus.
Jei įkandimo vietos labai sudirgusios, o nemalonūs pojūčiai net po paros neramina, kreipkitės į alergologą. Galbūt reikės specialių antihistamininių vaistų.
Jeigu neturite su savimi priemonės, atbaidančios uodus, o netoliese yra skruzdėlynas, užmeskite ant jo nosinę. O po kelių minučių nupurtykite nuo nosinės skruzdes ir patrinkite ja savo veidą, rankas. Skruzdžių rūgšties kvapas valandai, dviems atbaidys uodus.
Paruošta pagal: https://8doktorov.ru/sredstva-ot-ukusov-komarov/