Granatai – kaip gyvybės eliksyras

Norėdami valgyti granatą, turite šiek tiek padirbėti, nulupti tvirtą odą ir sukramtyti mažas sėklytes, padengtas aromatingu ryškiai raudonu minkštimu. Tačiau šios pastangos nenueis veltui, nes granatų sulčių nauda neįkainojama.

👉🏻 Septyniuose tyrimuose, atliktuose siekiant palyginti polifenolių kiekį augaluose, buvo nustatyta, kad granatų sultys gerokai lenkia antioksidantais turtingus maisto produktus: raudonųjų vynuogių sultis, acai sultis, mėlynių sultis ir spanguolių sultis. Granatų sultys 3–4 kartus pranašesnės už raudonąjį vyną ir žaliąją arbatą pagal antioksidacinį potencialą. Polifenoliai – ANTIOKSIDANTAI neleidžia vystytis vėžiui, širdies ir kraujagyslių ligoms, taip pat turi gydomąjį poveikį šioms ligoms.

👉🏻 Pirmaujančios pasaulyje mokslo institucijos – Johns Hopkins universiteto – mokslininkų atliktas tyrimas įrodė, kad granatų sultys ypač veiksmingos prieš prostatos vėžį. Prostatos vėžiu sergantys pacientai vartojo granatų ekstraktą, kuriame buvo 600–1800 mg polifenolių (stiklinėje sulčių yra apie 600 mg polifenolių). Vidutinis eksperimento dalyvių amžius buvo 74 metai. Atlikus tyrimus paaiškėjo, kad ligos žymuo – PSA (prostatos specifinis antigenas) buvo daug geresnis nei grupėje, kuri nebuvo gydoma granatų ekstraktu. Šiandien granatai rekomenduojami vyrams profilaktikai ir kaip papildoma priemonė gydant prostatos vėžį.

👉🏻 Manoma, kad priešuždegiminės ir antioksidacinės granatų savybės teigiamai veikia smegenis. Jos naudingos insulto, Parkinsono ir Alzheimerio ligų prevencijai. Granatų polifenoliai saugo mūsų širdį ir kraujagysles. Tyrimas, paskelbtas Amerikos kardiologų žurnale, parodė, kad pacientams, kurių širdies raumens aprūpinimas krauju buvo neefektyvus, po granatų sulčių vartojimo pagerėjo kraujotaka ir sumažėjo krūtinės anginos (stenokardijos) priepuoliai. Taip pat sumažėjo miego arterijos aterosklerozės progresavimas. Granatų polifenoliai mažina trombocitų agregaciją, o tai apsaugo nuo trombozės, taip pat padeda sumažinti aukštą kraujospūdį. Pacientams, sergantiems cukriniu diabetu ir sveikiems savanoriams, granatų polifenolių vartojimas padėjo sumažinti cholesterolio kiekį nepadidinant cukraus kiekio kraujyje.

👉🏻 Reguliarus granatų vartojimas turi priešuždegiminį poveikį sergant lėtinėmis uždegiminėmis ligomis. Ši savybė padeda sulėtinti kremzlės irimą sergant reumatoidiniu artritu ir mažina žarnyno gleivinės uždegimą. Granatų polifenoliai slopina virusinių ir bakterinių infekcijų vystymąsi, lokaliai patekę į burnos ertmę ir ryklę, jie sunaikina A gripo virusą.

🧡 Valgydami granatus gauname gyvybės eliksyrą, tačiau tikrasis eliksyras, prailginantis mūsų gyvenimą ir atveriantis kelią į amžinybę, yra Dievo Žodyje. Jame slypi išmintis, kuri atsiskleidžia nuoširdiems ieškotojams. Saliamonas tarė savo įpėdiniui: „Mano vaike, klausykis ir imk į širdį mano žodžius, kad ilgai gyventum. Mokau tave išminties kelio, vedu tave dorais takais.“ (Patarlių 4, 10–11). Tais pačiais žodžiais Dievas kreipiasi į mus, kviesdamas saugiai ir ištikimai eiti Jo keliu, vedančiu į amžinąjį gyvenimą.

Paruošta pagal: Aleksej Chacinskij knygą „Sveikatos ir ilgaamžiškumo paslaptys”

Please follow and like us:
0
Tweet 20
Pin Share20

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

RSS
Follow by Email
YouTube
INSTAGRAM