Paprastos priemonės nuo gerklės uždegimo

Gerklės skausmas dažnai yra uždegimo požymis. Vos pajutus perštėjimą ar skausmą gerklėje, smarkiai apribokite pokalbių trukmę, kad nesustiprėtų uždegiminis procesas, ir padarykite šias paprastas procedūras??.

✔ 1. Sukramtykite ir palaikykite burnoje kelis AJERO šaknies gabalėlius. Ajero šakniastiebiuose yra terpenoidų. Šios medžiagos, kaip eksperimentiškai įrodyta, slopina patogeninių bakterijų ir grybelinių infekcijų dauginimąsi ir turi priešuždegiminį poveikį.

Praskalaukite gerklę SODOS, DRUSKOS ir JODO tirpalu: į 1 stiklinę vandens įdėkite 0,5 arb. šaukštelio druskos, 0,5 arb. šaukštelio sodos ir 2-3 lašus jodo.

✔ 2. Uždegimui užtrukus ilgiau, SKALAUKITE gerklę 3-5 kartus per dieną su vienu iš šiltų užpilų:

▫ 1 valg. šaukštas eukalipto lapų – 1 stiklinei vandens;

▫ 1 valg. šaukštas medetkų žiedų – 1 stiklinei vandens;

▫ 1 valg. šaukštas šalavijų žolės – 1 stiklinei vandens;

▫ 1 valg. šaukštas “Elekasol” žolelių – 1 stiklinei vandens.

Esant stipriam gerklės SKAUSMUI:

▫Lygiomis dalimis sumaišykite eukalipto lapus, mėtų ir raudonėlio žoleles.

2 valg. šaukštus šio žolelių mišinio užpilkite 0,5 l karšto vandens, palikite pritraukti, perkoškite, įlašinkite lašelį gvazdikėlių eterinio aliejaus, stipriai suplakite. Skalaukite 2-3 kartus per dieną.

✔ 3. TEPKITE gerklę ir tonziles tirpalu “Liugolis” (netinka, jei esate alergiškas jodui). Sutepimui naudokite vatos tamponą, apvyniotą ant vatos pagaliuko.

Taip pat galite naudoti:

▫ propolio spiritinį tirpalą (1:10), atskiestą 1:1 su alyvuogių aliejumi;

▫ aliejinį eterinių aliejų tirpalą (į 1 valgomą šaukštą alyvuogių aliejaus įlašinkite po 5 lašus eukalipto, kėnių ir mėtų eterinio aliejaus).

▫ Vietoj gerklės sutepimo galima naudoti INHALIACIJAS su pušų, eukaliptų, mėtų, šalavijų, kadagių, eglių eteriniais aliejais: 3-4 lašai vieno iš šių eterinių aliejų arba 2-3 lašai mišinio vienai inhaliacijai.

▫ Naudingos garų inhaliacijos su soda: 1 arb. šaukštelį sodos ištirpinkite stiklinėje verdančio vandens, arba užbarstykite sodą ant virtų karštų bulvių arba ant bulvių lupenų.

❗Kartais gerklė labai jautriai ir neigiamai reaguoja į skalavimą žolelių užpilu ir į inhaliacijas. Šių procedūrų metu skausmas gali sustiprėti ir būklė pablogėti. Tokiu atveju turėtumėte GERTI svilarožės šaknų užpilą (1 valg. šaukštą – 1 stiklinei vandens) arba linų sėmenų užpilą (1 valg. šaukštą – 1 stiklinei vandens). Gerklės skausmui sušvelninti naudokite alyvuogių aliejų. Gurkštelkite vieną jo gurkšnelį, atloškite galvą ir laikykite jį kuo giliau gerklėje.

✔ 4. Nakčiai ant gerklės uždėkite šildantį KOMPRESĄ.

Sulankstytą keliais sluoksniais flanelinį rankšluostį ar marlę, pamirkykite šalavijų arba eukaliptų nuovire arba propolio spiritiniame tirpale, atskiestame vandeniu santykiu 1:10. Uždėkite jį ant kaklo, iš viršaus apvyniokite maistinę plėvelę arba vandeniui atsparų popierių. Dar galima uždėti vatos (šilumai sulaikyti). Apsukite kaklą plonu šiltu šaliku (galą užtvirtinkite, kad neatsivyniotų). Ryte nuimkite, ištrinkite kaklą šiltu vandeniu.

Tuo pačiu, gydančiam poveikiui sustiprinti, padarykite šildantį kompresą PĖDOMS. Plonas kojines iš natūralaus audinio pamirkykite viename iš aukščiau aprašytų žolelių nuovire ar propolio tirpale ir apsiaukite. Ant viršaus uždėkite plastikinius maišelius ir tada vilnones kojines. Padidindami kraujotaką pėdose, sumažiname galimybę užsitęsti uždegimui gerklėje. Taip pat galima naudoti sausas garstyčias, įbėrę jų į kojines prie pėdų. Ant viršaus apsiaukite plastikinius maišelius ir šiltas kojines.

✔ Jei gerklės skausmas nerimsta ilgai, pasikonsultuokite su gydytoju.

? Neliūdėkite, kad dėl gerklės skausmo mums tenka kažkurį laiką mažiau kalbėti. Tebūnie tai gera dvasinė mankšta. Patarlių knygoje rašoma: ”Kas niekina savo kaimyną, tam trūksta širdies, o protingas žmogus nutyli.“ (Patarlės 11, 12). Iš tiesų, kartais tylėjimas yra geriausia iškalba ir puiki gydanti priemonė.

☀️ Linkiu Jums sveikatos.

Šaltinis: Aleksej Chacinskij „Sveikatos ir ilgaamžiškumo paslaptys”

Please follow and like us:
0
Tweet 20
Pin Share20

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

RSS
Follow by Email
YouTube
INSTAGRAM