Pagalba karščiuojant

Karščiavimas – tai kūno temperatūros pakilimas aukščiau normos. Taip organizmas reaguoja į infekciją. Temperatūra pakyla siekiant SUSTIPRINTI IMUNINĖS sistemos veiklą, tai organizmo gynyba. Tuo metu baltieji kraujo kūneliai (leukocitai) suaktyvėja, žmogus greičiau pasveiksta.

✔ 38,5–39,0 C kūno temperatūros mažinti nereikia, išskyrus tuos atvejus, kai stipriai skauda galvą. Tačiau ilgai besitęsianti aukšta, daugiau kaip 39,0-40,0 C temperatūra gali sukelti komplikacijų ir net mirtį. Todėl ją būtina mažinti visais prieinamais būdais ir priemonėmis.

👉🏻 Tam visą kūną ĮTRINKITE acto TIRPALU (1 valg. šaukštą vienai stiklinei vandens). Intensyviai trinti reikia 2-3 kartus iš eilės. Svarbu nuvilkti pacientui drabužius ir nukloti, jei jis po antklode. Taip dalis šilumos pasišalins per odą. Jei yra šaltkrėtis, reikia uždengti žmogų antklode ir prie pėdų pridėti šildymo pūslę, kol pasijus šiltai.

👉🏻 Karščiuojant labai svarbu VĖSINTI GALVĄ, tada ligą daug lengviau ištverti ir išvengiama komplikacijų. Tam galima naudoti drėgną rankšluostį, pamirkytą šaltame vandenyje, uždedant ant kaktos. Šiam tikslui pravartu įsigyti geliu užpildytą paketą, ir laikyti jį šaldiklyje. Kitas būdas – ledo kubeliai sudėti į plastikinį maišelį ir suvynioti į rankšluostį.

👉🏻 Galingesnė priemonė – ĮVYNIOJIMAS į šaltą PAKLODĘ. Šiai procedūrai reikalinga vilnonė antklodė, ant kurios uždedama šaltame vandenyje sudrėkinta ir išgręžta medvilninė arba lininė paklodė. Ligonis atsigula be drabužių ant paruoštos lovos (ant drėgnos paklodės), tada jį greitai ir kruopščiai suvynioja kaip naujagimį: iš pradžių į drėgną paklodę, o paskui į antklodę. Po 1-5 minučių šalta paklodė sušyla, o kūnas šiek tiek atvėsta. Jei reikia, procedūrą galima kartoti 2-3 kartus. Jei eilinio įvyniojimo metu žmogus pajunta palengvėjimą ir atsipalaidavimą, jį galima palikti įvyniotą 20-30 minučių. Pasieksime prakaitavimo efektą, kuris dar labiau sumažins temperatūrą.

👉🏻 Paprastesnis vėsinimo būdas – ŠALTAS DRĖGNAS viso KŪNO TRYNIMAS dalimis: pirmiausia rankas, tada liemenį ir kojas. Trynimą reikėtų kartoti 3-5 kartus.

👉🏻 PRAKAITAVIMUI padidinti svarbu gerti daug vandens (2,5 – 3 litrus), naudingas bus žolelių rinkinys: liepų žiedynai + aviečių šakelės arba lapai + šeivamedžio žiedai + serbentų lapai. Reikia paimti po 1 valg. šaukštą kiekvieno augalo ir užpilti vienu litru verdančio vandens. Paruoštą arbatą gerkite dienos bėgyje.

🧡 Kartais aukštą temperatūrą sunku sumažinti turimomis priemonėmis, tuomet prireikia medicininės intervencijos. Tačiau prisiminkime, kad Dievui nėra nieko neįmanomo. Vieną šabo dieną Jėzus atėjo į savo mokinio Petro namus. Apaštalo uošvę kankino stipri karštinė. Išgirdęs apie tai, Kristus priėjo prie jos ir, palietęs ją, išgydė. „Jis priėjęs pakėlė ją už rankos; karštis paliovė, ir ji galėjo jiems patarnauti.“ (Morkaus 1:31) Moteris tuoj pat atsikėlė ir ėmė aptarnauti svečius, jos širdis buvo kupina džiaugsmo ir dėkingumo. Saulei nusileidus visi susiruošė miegoti. Tačiau į namus pradėjo plūsti žmonės iš viso miesto. „Atėjus vakarui, kai saulė nusileido, pas Jėzų buvo sugabenti visi ligoniai ir demonų apsėstieji; visas miestas buvo susirinkęs prie durų. Jis išgydė daugelį sergančių įvairiomis ligomis, išvarė daug demonų.“ (Morkaus 1:32-34) Iki vėlyvo vakaro Jėzus gydė kenčiančius žmones. Petro namai tapo ligonine ir tarnavo dar daugeliui žmonių. Dievas mumis rūpinasi kiekvieną dieną. Ir mes, kaip Petro uošvė, tarnaukime Jam. Tegul mūsų namai taps vieta, kur žmonės džiaugsmingai ateis, sulauks pagalbos, palaikymo ir Jėzaus meilės.

☀️ Linkiu Jums sveikatos.

Šaltinis: Aleksej Chacinskij „Sveikatos ir ilgaamžiškumo paslaptys”

Please follow and like us:
0
Tweet 20
Pin Share20

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

RSS
Follow by Email
YouTube
INSTAGRAM