??Lapiukas Pūkis liūdnai žiūrėjo pro langą, pasirėmęs letenėle. Paniuręs ir šuo Kudlius. Avelė Garbanė liūdai nutęsė:
– Štai ir ruduo atėjo…
– Kažkodėl nematau džiaugsmo jūsų akyse, – atsakė gydytojas katinas Aloyzas. – Ką tik skambino Samuelio ir Lauros mama; jų namuose taip pat liūdna. Eime pas juos!
– Gatvėje purvas, – suverkšleno Pūkis.
– Ir šalta, – pritarė Kudlius.
Tačiau gydytojas paprieštaravo:
– Žinau, kaip išvyti liūdesį‼️ Papasakosiu apie tai vaikams.
Visi nenoriai apsirengė ir netrukus jau sėdėjo svečiuose.
– Samuelis ir Laura nesikalba, – pasakė mama, – irzlūs, pikti, nieko daryti nenori. Ir nuolat liūdni.
– Mūsų kūne daug įvairių hormonų, – pasakė gydytojas. – Tai tokios cheminės medžiagos, jos labai stiprios. Kai kurie hormonai sukelia liūdesį ir melancholiją, kiti, pavyzdžiui, serotoninas – džiaugsmą. Nuo šių hormonų priklauso mūsų nuotaika ir net sveikata. Atskleisiu jums paslaptį, ką turime padaryti, kad mūsų organizme būtų daug džiaugsmo hormonų.
Visi jau buvo pavargę nuo savo liūdesio, todėl atidžiai pažvelgė į Aloyzą.
– Mūsų organizme viskas tarpusavyje susiję. Smegenys per nervų sistemą bendrauja su skrandžiu. Jei skauda skrandį, signalas patenka į smegenis, ir mūsų nuotaika pablogėja. O kartais būna atvirkščiai – mus kažkas įskaudina, o mums skauda pilvą ar galvą. Tada susidaro melancholijos ir liūdesio hormonai. Tačiau kai tik padarome makštą, pamojuojame rankomis ir kojomis, einame pasivaikščioti, važiuojame dviračiu, – iškart gaminasi džiaugsmo hormonai, pasikeičia nuotaika. O džiaugsmo hormonai stiprina mūsų imunitetą.
Nuotaika priklauso ir nuo to, ką valgome. Suvalgėme naudingų vaisių, daržovių, kruopų, žalumynų ar riešutų – vėl atsiranda džiaugsmo hormonai. O jei suvalgėme ką nors žalingo – saldumynų, traškučių, riebaus ir aštraus – skrandis blogai jaučiasi ir „skundžiasi“ smegenims, ir vėl mus užvaldo liūdesys. Štai taip! Mūsų emocijos labai susijusios su fizine sveikata.
– O gal padarykime mankštą! – pasiūlė avelė Garbanė.
– Na štai, kitas reikalas! – sušuko gydytojas.
Visi kartu draugiškai pasimankštino ir iškart tapo linksmesni ?.
O tau, ar dažnai būna liūdna? Dabar jau žinosi, kaip išvyti ?♂️ liūdesį ?.
“Visuomet džiaukitės Viešpatyje! Ir vėl kartoju: džiaukitės!” (Laiškas Filipiečiams 4:4)
Paruošta pagal: 8doktorov.ru/