Šlapimo nelaikymas / šlapimo pūslės silpnumas

Šlapimo nelaikymas – tai dalinis arba visiškas šlapinimosi proceso kontrolės praradimas. Nors apie šias problemas kalbama nedaug, daugiau nei 30% moterų per savo gyvenimą susiduria su šlapimo nelaikymu.

▫ Vyrams ši problema reta. Pagrindinės jos priežastys gali būti prostatos adenoma ir su ja susijusios operacijos, neurologinės ligos ir akmenys šlapimo pūslėje.

▫ Daugeliu atvejų nevalingas šlapimo ištekėjimas pasireiškia moterims.

Šlapimo nelaikymo TIPAI:

👉🏻1. STRESINIS šlapimo nelaikymas, kai šlapimas nekontroliuojamai išteka fizinės įtampos metu, čiaudint, kosint, juokiantis, dėl padidėjusio slėgio pilvo ertmėje.

Šios būklės priežastis yra šlaplę supančių audinių ir raiščių susilpnėjimas.

– Tai gali sukelti ilgas ir sunkus gimdymas, didelis vaisiaus svoris arba siauras gimdančios moters dubuo. Po gimdymo pažeisti ir ištempti audiniai atsistato, tačiau gali ir nepilnai atsistatyti.

– Kitas veiksnys – amžius. Keičiantis organizmui, o ypač menopauzės metu, pamažu mažėja lytinių hormonų lygis. Dėl to prarandamas audinių elastingumas ir stangrumas. Tai pasireiškia ne tik odoje, kuri raukšlėjasi ir išsausėja, stangrumą praranda ir raiščiai, užtikrinantys normalų šlapimo sulaikymą.

– Kai kurios ligos, tokios kaip bronchinė astma, lėtinis bronchitas ar lėtinis išmatų susilaikymas, yra šlapimo nelaikymo rizikos veiksniai. Tokiomis sąlygomis dažnai padidėja pilvo vidinis slėgis, o tai gali paskatinti šlaplės raiščių ištempimą.

– Dubens organų operacijos taip pat gali sukelti šlapimo nelaikymą.

👉🏻2. DIRGLIOSIOS (hiperaktyvios) šlapimo pūslės sindromas. Šiam sutrikimui būdingas staigus, sunkiai kontroliuojamas noras šlapintis dieną ir naktį, dažniau nei 8 kartus per dieną.

– Numanoma šio sutrikimo priežastis gali būti su amžiumi susijęs moteriškų hormonų estrogenų kiekio sumažėjimas, taip pat šlapimo pūslės infekcijos, tačiau tokio hiperaktyvumo priežastys nėra visiškai aiškios.

‼ Šlapimo nelaikymo gydymas yra sudėtinga problema, todėl būtina pasitarti su gydytoju. Bet kad ir kokia būtų priežastis, naudokite paprastus gydytojo Arnoldo KĖGELIO PRATIMUS. Šie pratimai gali padėti išvengti arba atsikratyti šlapimo nelaikymo.👇🏻

▫ 1. Įtempkite tarpvietės raumenis, lyg norėdamos sustabdyti šlapimo ištekėjimą. Laikykite 2-3 sekundes, o tada atsipalaiduokite. Pakartokite šį įtempimą bent 10 kartų iš eilės. Palaipsniui didinkite raumenų įtempimo laiką iki 20 sekundžių.

▫ 2. Šiek tiek įtempkite tarpvietės raumenis, palaikykite 3-5 sekundes. Tada juos įtempkite šiek tiek stipriau ir palaikykite 3-5 sekundes. Atsipalaiduokite 10-15 sekundžių. Pakartokite pratimą 5-7 kartus.

▫ Tą patį pratimą galima atlikti sudėtingiau, kaip “kylant liftu”. Įtempkite tarpvietės raumenis tik truputėlį (1 aukštas), palaikykite 3-5 sekundes. Kilkite toliau, įtempkite raumenis šiek tiek stipriau (2 aukštas), palaikykite 3-5 sekundes. Taip kilkite iki savo ribos: 4-7 “aukšto”. Žemyn “leiskitės” lygiai taip pat palengva, porą sekundžių užtrukdamos kiekviename “aukšte”.

▫ 3. Stenkitės 1-2 minučių bėgyje kaip galima greičiau įtempti ir atpalaiduoti tarpvietės raumenis, periodiškai pailsėkite. Atlikdamos šiuos pratimus stenkitės neįtempti pilvo ir kojų raumenų.

👉🏻Treniruokitės po 5 kartus per dieną. Po savaitės padidinkite krūvį, kiekvieną pratimą prailgindamos penkiais pakartojimais; ir taip kas savaitę kartojimų skaičių padidinkite iki 30 kartų. Vėliau tęskite treniravimąsį atlikdamos bent po penkis pratimų rinkinius per dieną, taip palaikydamos raumenų tonusą.

▪ Atlikdamos pratimus, nepamirškite natūraliai ir tolygiai kvėpuoti.

▪ Atliekant Kėgelio pratimus, šlapimo pūslė turi būti visiškai tuščia.

▪ Šia gimnastika galima užsiimti bet kur – vaikštinėjant, žiūrint televizorių, sėdint prie stalo, gulint lovoje, vairuojant automobilį.

‼ Gebėjimas kontroliuoti visas kūno funkcijas labai svarbus, nes tai turi įtakos mūsų gyvenimo kokybei. Ne mažiau svarbu valdyti kalbos organą, kuris taria žodžius, nes tai turi įtakos ne tik mūsų, bet ir kitų žmonių gyvenimui. Deja, šį organą valdyti sunkiausia. Apaštalas Jokūbas rašo: „Juk mes visi dažnai nusižengiame. Kas nenusideda kalbėdamas, tas yra tobulas žmogus; jis sugebės pažaboti ir visą kūną.“ (Jokūbo 3:2) Mūsų kūnas ir jo funkcijos gali būti netobuli, bet svarbiausia, kad mūsų kalba ir žodžiai būtų tobuli.

🧡 Brangieji, linkiu jums sveikatos ir tobulumo. Tepadeda jums Dievas!

Šaltinis: Aleksej Chacinskij „Sveikatos ir ilgaamžiškumo paslaptys”

Please follow and like us:
0
Tweet 20
Pin Share20

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

RSS
Follow by Email
YouTube
INSTAGRAM