KOPŪSTAI – padeda gydyti žaizdas (tęsinys – 2 dalis)


🥦 Kaip kopūstai gali būti pritaikyti MEDICINOJE?


👉🏻Šią daržovę reikėtų vartoti skrandžio ir dvylikapirštės žarnos OPALIGĖS atveju. Stenfordo universitete atlikto tyrimo aprašyme paminėta, kad tie skrandžio opalige sergantys pacientai, kurie 4-5 kartus per dieną išgerdavo po stiklinę kopūstų SULČIŲ, pasveikdavo dviem savaitėm anksčiau nei įprastai. Praėjus kelioms dienos po to, kai jie pradėdavo gerti sultis, skrandis nustodavo skaudėti. Paskutiniai tyrimai parodė, kad kopūstų sultys tokios pat efektyvios jas geriant ir mažesniais kiekiais (nuo dviejų valgomųjų šaukštų iki pusės stiklinės vienam kartui).


👉🏻Visiems gerai žinomas kopūsto lapo gydomasis poveikis, kai jį uždedame ant ŽAIZDOS ar NUDEGIMO.


👉🏻Užtenka kelių valgomųjų šaukštų kopūsto sulčių 5-10 minučių prieš valgį, kad palengvintų ir kitus SKRANDŽIO susirgimus, o tokie funkcinės dispepsijos simptomai kaip sunkumas, raugėjimas, skrandžio SKAUSMAI iš viso išnyksta.


👉🏻Kaip jau buvo minėta, kopūstai turi lengvą VIDURIUS laisvinantį poveikį, kuris labai naudingas vidurių užkietėjimo, divertikuliozės atvejais. Tai ląstelienos, kuri padeda reguliuoti mūsų žarnyno veiklą, poveikis.


👉🏻Žarnyno INFEKCIJOS atveju kopūstuose esantys sieros junginiai veikia kaip antibiotikai, normalizuodami žarnyno mikroflorą. Šviežiai išspaustas sultis (išgerti po pusę stiklinės 3-4 kartus per dieną) galima naudoti kolito, žarnyno bakterinio disbalanso gydymui.


👉🏻Vartojant kopūstų sultis tuščiu skrandžiu, galima išgyvendinti iš žarnyno PARAZITUS. Tam reikia kas rytą, penkias dienas iš eilės, nevalgius gerti po pusę stiklinės kopūstų sulčių.


👉🏻Dėl to, kad kopūstuose daug kalio ir mažai natrio, kuris turi savybę sulaikyti organizme vandenį, tuo pačiu didinant kraujo apimtį organizme ir keliant jo spaudimą, ši daržovė ypač tinka tiems, kurie serga HIPERTENZIJA, vainikinių ARTERIJŲ susirgimais, ATEROSKLEROZE. Kopūstuose esantys antioksidantai padeda atsistatyti arterijų sienelėms.


👉🏻Dėl mažo kaloringumo (20-43 kcal/100 g) ir didelio vitaminų, mikroelementų kiekio kopūstai labai tinka turintiems VIRŠSVORĮ. Dėl tų pačių savybių ir mažo angliavandenių kiekio jis labai gerai toleruojamas DIABETIKŲ.


👉🏻Tiems, kurie serga OSTEOPOROZE, t. y. praranda kalcį iš kaulų, kopūstai ypač naudingi nes turi, kad ir ne daug, bet labai gerai įsisavinamo kalcio ir daug ląstelienos, kuri svarbi paverčiant kalcį tinkamu patekti į kaulus.


👉🏻Vitamino C kiekiu (32 mg/100 g) kopūstai beveik prilygsta apelsinams (53 mg/100 g). Dėl šios savybės kopūstas šiaurinėse Europos šalyse gelbėjo žmones nuo SKORBUTO.


👉🏻Daug tyrimų patvirtino, kad reguliarus kopūstų vartojimas neleidžia susidaryti ir daugintis VĖŽINĖMS ląstelėms.


✅ Kopūstų PARUOŠIMAS ir VARTOJIMAS:


▪️ Kopūstus galima vartoti ŠVIEŽIUS, smulkiai supjaustytus su trupučiu aliejaus, citrinų sulčių.
▪️ Kopūstų SULTIS geriausia vartoti prieš valgį, 3-4 kartus per dieną (nuo 2-3 valg. šaukštų iki pusės stiklinės).
▪️ Norint kopūstus apdoroti TERMIŠKAI, geriausia tai daryti virš garų, nes juose esantys labai naudingi sieros junginiai “nemėgsta”aukštos temperatūros poveikio ilgą laiką, t. y. praranda savo gydomąsias savybes.
▪️ Labai geras kopūstų paruošimo būdas – RAUGINIMAS. Rauginti kopūstai puikiai valo kraują, tinka diabetikams ir turintiems viršsvorį. Juos galima patiekti: – Šviežius, su trupučiu aliejaus, ananaso ar obuolio gabaliukais.- Išvirtus ar patroškintus su virtomis bulvėmis, ar bulvių koše, sojos produktais.


Saugokite savo sveikatą. 🧡🧡

„Ar valgote, ar geriate, ar šiaip ką darote, visa darykite Dievo garbei.” (1 Korintiečiams 10:31)


Paruošta remiantis: Dr. Jorge D. Pamplona Roger knyga „Gydantis maistas“


1 dalis ČIA.

Please follow and like us:
0
Tweet 20
Pin Share20

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

RSS
Follow by Email
YouTube
INSTAGRAM