ŠIAURIETIŠKAS ĖJIMAS: svarbu eiti TEISINGAI

“Sveikata tai ne tik ligos nebuvimas, bet ir tam tikras fizinio pasirengimo lygis, funkcinė kūno būklė, kuri yra fizinės, psichinės ir socialinės gerovės fiziologinis pagrindas. Sveikatos „KIEKIS“ lygus – kvėpavimo, kraujotakos ir kraujo sistemos rezervinių pajėgumų -sumai, užtikrinanačiai deguonies patekimą į organus ir audinius” – sakė akademikas N. M. Amosovas.

🔸Remiantis šia formule pagrindiniu sveikatos kriterijumu turėtų būti laikomas maksimalus deguonies panaudojimas. Teisingas šiaurietiškas ėjimas sąlygoja idealią kraujotaką, o tuo pačiu organų ir audinių aprūpinimą deguonimi.

🔸Šiaurietiškas ėjimas – unikali fizinio aktyvumo forma. Treniruotės metu atliekamas dinamiškas ir harmoningas beveik visų raumenų grupių (mažų, vidutinių, didelių), stuburo, raumenų ir kaulų sistemos darbas, kuris kartu su giliu, tolygiu diafragminiu kvėpavimu užtikrina idealią kraujotaką ir ritmišką širdies ir kraujagyslių sistemos darbą. Tai prisideda prie idealiaus aerobinio, jėgos, kvėpavimo – viso organizmo krūvio ir greito atsistatymo po treniruotės.

🔸Einant svarbu atkreipti dėmesį į rankų raumenų darbą: atsispyrimo lazda į gruntą momentu 1-2 sekundėm plaštakomis stipriai suspaudžiame lazdos rankeną, paskui iš inercijos ranka juda atgal už nugaros, bet jau atpalaiduota. Šie įtampos ir atsipalaidavimo ciklai kartu su diafragminiu kvėpavimu užtikrina idealią kraujotaką.

🔸Norint gauti trokštamą ėjimo rezultatą, svarbu įvaldyti teisingą techniką. Veiksmingas vaikščiojimo būdas apima rankų amplitudę, rankų įtempimą ir atsipalaidavimą bei platų spyruoklinį žingsnį. Būtent šie įgūdžiai padeda įjungti „kraujo pumpavimą“, dėl kurio šiaurietiškasis ėjimas yra ypač naudingas. Instruktorius turi išmokyti teisingos technikos.

🔸Žmonės, neišmokę teisingos technikos, vaikšto nuolat įtemptomis plaštakomis, tai sąlygoja kraujospūdžio padidėjimą, ypač pagyvenusiems. Jiems nesugebėjimas tinkamai naudotis lazdomis, gresia sveikatos pablogėjimu. Todėl patariu ieškoti instruktoriaus savo mieste ir išmokti tinkamos technikos, kad išliktumėte sveiki ir aktyvūs.

ŠIAURIETIŠKO ĖJIMO NAUDA:

👉🏻Tuo pačiu metu palaikomas viršutinės ir apatinės kūno dalių raumenų tonusas.

👉🏻Dirba 90% kūno raumenų, tuo tarpu paprasto ėjimo metu tik 70%.

👉🏻Tai sudegina 2 kartus daugiau kalorijų nei bėgimas ristele.

👉🏻Sumažina spaudimą keliams ir stuburui.

👉🏻Pagerina širdies ir plaučių darbą; padidina pulsą 10-15 smūgių per minutę, lyginant su paprastu ėjimu.

👉🏻Idealiai tinka laikysenos korekcijai ir kaklo bei pečių problemoms spręsti.

👉🏻Gerina pusiausvyrą ir koordinaciją.

👉🏻Veiksmingas užsiėmimas sportininkams, kuriems būtinos nuolatinės širdies ir kraujagyslių sistemos, ir ištvermės treniruotės.

👉🏻Sugrąžina į pilnavertį gyvenimą žmones, turinčius kaulų ir raumenų sistemos problemų.

👉🏻Didieji raumenys, kurie įtraukiami į darbą einant, atlieka „periferinės širdies“ vaidmenį, gerindami kraujotaką iš apatinių galūnių, pilvo organų ir dubens.

Paruošta pagal: https://8doktorov.ru/skandinavskaya-hodba-hodit-pravilno/

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.