Šlapios paklodės paketas

Tinkamai naudojama hidroterapija turi didžiulį teigiamą poveikį ir neturi jokio šalutinio poveikio. Šiandien papasakosime kaip padaryti drėgną apvyniojimą. Šlapios paklodės paketas yra vienas iš galingiausių raminančiųjų. Jis nuramins ir atpalaiduos, kai esatę įsitempę; užmigdys, kai kamuoja nemiga.

✔️Kiekvienam reikėtų bent kartą pasinaudoti šlapios paklodės paketo procedūra. Jūs negalite įsivaizduoti ką ji jums duoda, kol patys jos neišbandote.

Šlapios paklodės paketas – ant viso kūno dedamas kompresas. Jis veikia įvairiai, ir priklauso nuo to, kada baigiate procedūrą. Yra 3 šio paketo veikimo fazės. Kiekvieną jų galima valdyti ir keisti.

👉🏻1. Pirmoji fazė garų dėka atvėsina. Ši fazė gali sumažinti karščiavimą.

👉🏻2. Antra fazė yra neutrali. Ji padeda nemigos, nerimo, manijos ir kliedėjimo atvejais.

👉🏻3. Trečia fazė įkaitina ir sukelia prakaitavimą. Ji naudinga gydant alkoholizmą, apsinuodijimą nikotinu, chronišką inkstų uždegimą ir podagrą. Be to, ji padeda gydyti vaikus nuo bronchito, paprasto peršalimo ir plaučių uždegimo.

Jei norite pasinaudoti šiuo gydymo metodu, jums būtinai reikia pagalbos, nes gerus rezultatus galite pasiekti tik laikydamiesi tam tikros “technikos”. Verčiau nemėginkite tai daryti savo nuožiūra. Dedant šį kompresą, reikia apvynioti keletą sluoksnių paklodžių ir antklodžių aplink visą kūną.

Reikalingos priemonės:

☑ Lova arba procedūrinis stalas.

☑ 2 vilnonės didelės antklodės.

☑ 2 paklodės (jei turite, viena lininė).

☑ Keli rankšluosčiai.

☑ Indas su šaltu vandeniu (15,5-21 °C).

☑ Karšta šildymo pagalvėlė.

☑ Gali prireikti priemonių šaltam kompresui kaktai.

Kontraindikacijos:

▪️ Diabetas ir kitos ligos, susijusios su kraujotakos sutrikimais.

▪️ Stiprus peršalimas arba sunkus gripas.

▪️ Labai nusilpę, pagyvenę pacientai.

▪️ Odos diatezė.

▪️ Šalčio netoleravimas.

Procedūros atlikimas:

1. Prieš bet kokią šaltą procedūrą pacientą reikia gerai sušildyti karšta kojų vonele, karštu dušu, infraraudonųjų spindulių lempa.

2. Išilgai ant lovos paklokite dvi antklodes.

3. Išilgai ant antklodžių paklokite sausą paklodę, ant jos kitą (lininę, jei turite).

4. Sulenkite kiekvieną viršutinės paklodės kraštą per visą ilgį iki vidurio. Lankstykite tol, kol gausite maždaug 20 cm plotį. Po to sulenkite paklodės, sulankstytos iki 20 cm pločio, galus vidurio link du kartus. Taip paruošta paklodė yra patogi naudoti.

5. Sumirkykite sulenktą viršutinę paklodę šaltame vandenyje ir gerai išgręžkite, kad nuo jos nelašėtų vanduo.

6. Drėgną, sulankstytą paklodę dabar galima lengvai atlankstyti, uždėjus ją ant paklotos sausos paklodės.

7. Pacientas turi pilnai nusirengti. Padėkite pacientui atsigulti ant vėsios, drėgnos paklodės taip, kad jo pečiai atsidurtų 10 cm žemiau viršutinio paklodės krašto.

8. Tegul pacientas pakelia abi rankas. Apsupkite vieną paklodės kraštą aplink jo kūną, traukdami ją, kol ji glaudžiai priglus prie odos. Pakiškite paklodės kraštus po kitu šonu. Žemiau klubų paklode apvyniokite vieną koją (iš tos pačios pusės). Įsitikinkite, kad paklodė tvirtai priglunda prie kūno.

9. Tegul pacientas nuleidžia rankas. Aptempkite kitą paklodės pusę aplink kūną ir pakiškite ją po kaklu, pečiais, rankomis ir antra koja. (Vienai rankai galima panaudoti sudrėkintą pagalvės užvalkalą, jei pacientas yra stambus.)

10. Tada apvyniokite aplink pacientą antrą – sausą paklodę.

11. Antklodės kraštus ties kaklu aplenkite švelniu sausu rankšluosčiu, kad apsaugotumėte paciento kaklą nuo šiurkščios vilnonės antklodės.

12. Panašiai kaip paklodę, apvyniokite antklodes aplink pacientą. Patikrinkite, kad jokia šlapios paklodės dalis neliktų atvira. Ypač užsandarinkite kaklo sritį, kad nepatektų oras iš lauko. Užsandarinkite taip pat kojų galą ir pakiškite antklodes po kojomis. Esant reikalui galite panaudoti papildomas antklodes. Jei norite paspartinti organizmo šilumos reakciją, prie paciento kojų padėkite įvyniotą į sausą rankšluostį karšto vandens pripildyta šildyklę (galima padėti iš išorės arba atvynioti atklodės kojų galą ir padėti šildyklę į vidų).

13. Jei pacientas turi aukštą temperatūrą, papildomai kaktą atvėsinkite šaltu drėgnu rankšluosčiu.

14. Priklausomai nuo gydymo tikslų, procedūra galima baigti bet kurioje fazėje:

👉🏻1) Atvėsimo fazė (karščiavimui mažinti): procedūrą tęskite apie 20 min, arba iki tol, kol pacientas nepajaus palengvėjimo, komforto būsenos ir nuotaikos pagerėjimo.

👉🏻2) Neutrali fazė: procedūrą tęskite apie 1 val, arba iki tol, kol pacientas neatsibus, jei jis užmigo.

👉🏻3) Įkaitinanti fazė: po to, kai pacientas pradės prakaituoti, tęskite procedūrą nuo 1 iki 2 val.

15. Pabaigę procedūrą atvyniokite anklodes ir paklodę. Po 3 fazės (galima ir po 1, bet netinka po 2 fazės) ištrinkite pacientą šaltu drėgnu rankšluosčiu ar kilpinėmis pirštinėmis; arba išmaudykite po karštu ir šaltu dušu. Gerai nusausinkite jo kūną, ir paguldykite pacientą 30-40 minučių. Polsio metu pacientas paprastai ir toliau prakaituoja, todėl duokite jam daug gerti ir, jei reikia, atvėsinkite galvą.

❕Prisiminkite, kad paklodė yra šalta, todėl visus veiksmus reikia atlikti kuo greičiau. Iš pradžių pacientas gali drebėti nuo šalčio, tada galima panaudoti papildomas antklodes. Per kelias minutes garavimas sumažės, ir jo kūnas, reaguodamas į šaltį, pradės kaisti. Maždaug po 5 min. galite pastebėti, kad paciento kakta ir veidas ima prakaituoti. Tuo metu galite nuimti papildomas antklodes. Jei per 5-10 min įšilimas neįvyksta, nutraukite procedūrą. Gali prireikti dar vienos kaitinimo procedūros.

❕Procedūros metu pacientas gali užmigti. Galite jį palikti drėgnose paklodėse kelioms valandoms, bet stebėkite pacientą ir kartkartėmis matuokite jo temperatūrą. Jei ji pakils aukščiau 37 °C, nutraukite procedūrą, apšluostykite drėgnu rankšluosčiu arba išmaudykite po dušu ir paguldykite į lovą mažiausiai pusei valandos.

❕Tais atvejais, kai pacientas labai nusilpęs ar nereaguoja į šaltį, net ir po to, kai iki procedūros buvo gerai sušildytas, vietoj šlapios paklodės galima naudoti sausą. Viską atlikite taip pat, tik nedrėkinkite paklodės. Procedūra turės tik 2 fazes: neutralią (2) ir įkaitinančią (3).

💦„Tiek sveikiems, tiek ligoniams grynas vanduo yra viena iš geriausių Dangaus palaimų. Teisingas jo naudojimas skatina sveikatą.” (E. Vait „Gydymo tarnystė”) Būkite sveiki 🧡💛.

Paruošta pagal: Vernono V. Fosterio knygą „Naujo gyvenimo pradžia” ir M.D. C.Dail/ Ph.D. Ch.Thomas knygą “Hidroterapija”

Please follow and like us:
0
Tweet 20
Pin Share20

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

RSS
Follow by Email
YouTube
INSTAGRAM