Kasdieniai dvasiniai pratimai

Atlikus keletą tyrimų, buvo nustatyta, kad žmogaus dvasingumas ir religingumas turi didelę įtaką gydant depresiją ir kitas ligas.

Beveik metus Duke universiteto (Šiaurės Karolinos valstija) mokslinikų komanda atliko diagnostinius interviu, stebėdama 60 metų amžiaus žmonių, kuriems diagnozuota depresija, emocinę būseną. Tyrimo eigoje paaiškėjo, kad 54% dalyvių visiškai pasveiko nuo depresijos. Sergantiems padėjo būtent religingumas. Tyrimas parodė, kad labiau religingi depresija sergantys pacientai, pasveikdavo daug greičiau, nei mažiau religingi. Religingumo padidėjimas 10 balų (anketos vertinimu) pagreitino pasveikimą 70%.

Tyrėjų komanda paskatino psichiatrus apklausti pacientus, kad nustatytų jų religingumą, ypač tuos, kurie linkę į depresiją. Tai buvo daroma būtent todėl, kad paaiškėjo: „tikėjimas gali nuraminti sielą ir padėti įveikti negalią“. Kiti tyrimai parodė, kad stiprus tikėjimas Dievu ne tik padeda gydyti depresiją, bet ir užkerta jai kelią.

Daugelio tyrimų eigoje paaiškėjo, kad priklausymas religijai ir jos ritualų laikymasis be gilaus tikėjimo turi mažai įtakos psichinei sveikatai. Todėl ypatingai pabrėžiamas rimtas ir gilus Biblijos tyrinėjimas. Kasdienis Patarlių knygos skaitymas ir apmąstymas daugeliui pacientų padėjo pasveikti nuo depresijos. Perskaityto teksto įsiminimas ir perpasakojimas savaitės pabaigoje taip pat duoda daug naudos.

Šaltinis: M.D. Neil Nedley „Depresija: kaip ją nugalėti?“

Paruošta pagal: https://8doktorov.ru/ezhednevnye-duhovnye-uprazhneniya/

#depresija #malda #Biblija #DievoZodis #tyrimas #dvasingumas #sveikata #nerimas #emocijos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.