PERDŽIŪVUSIO KŪNO VARGAI

Mūsų sveikata tiesiogiai susijusi su vandens suvartojimu. Parodysime tai šešių paplitusių ligų pavyzdžiu.

🔹 OSTEOCHONDROZĖ

Sąvoka „osteochondrozė“ reiškia sąnarių kremzlių degeneracinių sutrikimų kompleksą. Šie sutrikimai gali išsivystyti bet kuriame sąnaryje, bet dažniausiai pažeidžiami tarpslanksteliniai diskai. Skysčių trūkumas gali sukelti patologinius diskų pokyčius. Kai trūksta vandens, kremzlė praranda elastingumą ir stiprumą, keičiasi jos forma ir konsistencija. Diskai deformuojasi, atsiranda išvaržos – vystosi osteochondrozė ir kitos kaulų ir raumenų sistemos ligos. Maitinantis nepilnavertiškai, osteochondrozę sukeliantys procesai greitėja.

Įsivaizduokite, kad vairuojate automobilį pusiau nuleistomis padangomis. Palaipsniui padangos prasitrins ir sprogs. Tas pats atsitinka ir su diskais, kai jiems trūksta skysčio. Noras išvengti osteochondrozės ir kitų sąnarių nemalonumų yra pakankamai gera priežastis kasdien išgerti 2 litrus vandens.

🔹 AUKŠTAS KRAUJOSPŪDIS

Organizmas paskirsto gaunamą vandenį taip, kad pirmiausia svarbiausi organai – smegenys, širdis, inkstai, kepenys ir plaučiai – gautų jo pakankamai. Kai vandens mažai, likę organai ir audiniai patiria stiprų drėgmės trūkumą. Jeigu „sausra“ tampa lėtine, laikui bėgant susiaurėja arterijos, dėl to padidėja spaudimas. Pavyzdžiui: jei paimsite laistymo žarną ir ją suspausite, padidės vandens spaudimas. Taip ir su arterijomis. Kai geriame daug vandens, arterijos išsiplečia. Spaudimas normalizuojasi.

Pradinėse hipertenzijos stadijose padidinus kasdienį vandens suvartojimą iki 2-2,5 litrų, spaudimas gali normalizuotis.

🔹 STEMPLINĖS ANGOS DIAFRAGMOS IŠVARŽA

Gydytojai pastebėjo, kad 7-9 nėštumo savaitėmis daug moterų kentėjo dėl stemplės išvaržos, skrandžio slinkimo į viršų per diafragmą, nes gimda, su augančiu vaisiumi, spaudė skrandį. Tik atsigulus, skrandžio sultys veržėsi į stemplę, sukeldamos rėmenį, nevirškinimą ir kitus nemalonius simptomus. Po gimdymo šios kančios pasibaigdavo.

Žmonės, kurie dėl antsvorio atrodo lyg būtų devintame nėštumo mėnesyje, kenčia ne tik nuo nutukimo ir hipertenzijos, bet ir nuo stemplės išvaržos, nes jų skrandžiai spaudžia diafragmą. Geriausias vaistas nuo šių negalavimų – gerti pakankamai vandens ir lieknėti (!). Bet jūs turite nebegerti 3-4 valandas prieš miegą, kad neišprovokuotumėte rėmens, atsirandančio dėl skrandžio sulčių išmetimo į stemplę.

🔹 SKRANDŽIO OPA

Žmogus, kuris neišgeria 2 litrų per dieną, atsiranda sausros būsenoje. Tikėtina, kad likusio skysčio nepakaks skrandžio gleivinei prisotinti. O ten – 98% vandens! Gleivinė apsaugo skrandį nuo skrandžio sulčių poveikio. Joje yra antacidinių medžiagų, kurios neutralizuoja druskos rūgštį. Kai geriame pakankamai vandens, gleivinė sustiprėja ir patikimiau apsaugo skrandžio sieneles nuo rūgšties.

Atminkite, kad sergant opalige, norint, kad palengvėtų, reikia vandens, o ne brangių vaistų. Jau įrodyta, kad daugeliu atvejų opų susidarymas susijęs su bakterijų (Helicobakter pylori) aktyvumu. Šios bakterijos klesti, kai organizmas gamina mažai druskos rūgšties, kuri įeina į skrandžio sulčių sudėtį. Vaistų nuo opų poveikis skirtas: druskos rūgšties gamybos mažinimas, jos neutralizavimas. O tai sukuria sąlygas daugintis bakterijoms, ir ratas užsidaro.

🔹 ASTMA IR ALERGIJA

Mūsų bronchai (kvėpavimo takai) turi gauti vandens, kad išlaikytų apimtį. Sergantys astma žmonės paprastai turi padidėjusį histamino kiekį. Histaminas tai medžiaga dėl kurios lygieji raumenys, esantys bronchų sienelėse, susitraukia. Jiems susitraukus, siaurėja bronchų spindis ir žmogus pradeda dusti. Tyrimai su gyvūnais parodė, kad padidinus vandens suvartojimą, organizmas gamina mažiau histamino.

Pasirodo, vanduo taip pat puikus vaistas nuo alergijos, nes alergija dažniausiai siejama su padidėjusiu histamino kiekiu. Būtent histamino perteklius sukelia daugybę alergijos simptomų, pavyzdžiui, akių uždegimą, slogą ir dilgėlinę.

🔹 ALZHEIMERIO LIGA

Ar vanduo gali sumažinti Alzheimerio ligos riziką? Norėdami atsakyti į šį klausimą, įsivaizduokite žmogaus smegenis. O šalia – slyvą. Kai slyva išdžiūsta, ji visa susiraukšlėja. Jei smegenys gauna per mažai vandens, jų ląstelės gali išdžiūti – patirti vandens trūkumą. Be to, atsiranda maisto medžiagų įsisavinimo ir medžiagų apykaitos produktų šalinimo problemos. Ilgalaikis vandens trūkumas (dehidratacija) gali išprovokuoti Azheimerio ligos vystymąsi. Žmogaus smegenyse yra 75% vandens. Dabar aišku, kodėl negalima jų kankinti troškuliu?

Paruošta pagal: https://8doktorov.ru/bedy-peresohshego-tela/

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.