Česnakas

Česnakas tai daugiau nei prieskonis. Ne veltui jį vadina visų daržovių karaliumi. Jis turi didelę įtaką žmogaus sveikatos palaikymui. Nuostabus produktas, kuris ne tik gydo peršalimus, bet ir saugo organizmą nuo širdies ligų ir vėžinių susirgimų.
 Česnakas vartojamas peršalus, atsiradus gripo simptomams, kosuliui, sinusitui.
 Česnakas turi platų antibakterinio aktyvumo spektrą ir slopina įvairių mikroorganizmų vystymąsi, įskaitant ir tokias bakterijas kaip stafilokokas, salmonella, koli bakterija, o taip pat kandida grybelis ir kai kuriuos virusus ir parazitus. Taip pat jis gali sunaikinti helicobacter pylori bakteriją, kuri daro įtaką skrandžio opų formavimuisi.
 Česnakas mažina miokardo infarkto ir insulto riziką.
 Kad sumažintumėte cholesterolio ir trigliceridų kiekį kraujyje, kurie yra susiję su širdies kraujagyslių ligų vystymusi, vartokite nuo 1 skiltelės iki pusės galvutės česnako per dieną.
 Česnakas mažina kraujo spaudimą, nes turi kraujagysles plečiančių savybių.
 Česnakas neleidžia formuotis aterosklerozinėms plokštelėms ir gali sustabdyti aterosklerozės vystymąsi 20 %.
 Įvairūs tyrimai parodė, kad česnako vartojimas mažina skrandžio, storosios žarnos ir prostatos vėžio riziką. Pavyzdžiui, Ajovos universitete daryti tyrimai parodė, kad česnako vartojimas 32 % sumažino storosios žarnos vėžio riziką. Nepavyko tiksliai nustatyti reikiamos česnako dozės, tačiau nėra jokių abejonių, kad šis produktas turėtų būti vartojamas reguliariai.
Česnako ypatumai
 Česnake yra alliinas, kuris kramtant paverčiamas alicinu. Būtent alicinas turi unikalių antibakterinių savybių ir cholesterolį mažinantį efektą, o taip pat trukdo susidaryti aterosklerozinėms plokštelėms. Alicinas gali suirti, jeigu ilgai laikysim nuluptą česnaką arba termiškai apdorosim. Kad gauti daugiausia naudos sveikatai, vartojant česnaką karštuose patiekaluose, jį reikėtų dėti ne anksčiau kaip 10 min. iki baigiant gaminti.
 Šviežias česnakas turi aštrų kvapą, kuris sukelia diskomfortą. Jeigu česnakas verda ne daugiau kaip
10 min., kvapas dingsta. Aliejai, kurie suteikia kvapą, suyra, bet visos naudingos medžiagos
pasilieka.
 Kad panaikinti česnako kvapą, panaudokite petražoles. Pabaigę valgyti pakramtykite porą petražolių stiebelių, ir kvapo kaip nebūta. Kitas patarimas – tai aktyvuotos anglies tabletė, kurią reikėtų suvartoti ne anksčiau kaip valandą po valgio.
 Pastaba: nevartokite česnako per daug, nes tai gali būti diskomforto skrandyje, o kartais ir alergijų priežastimi. Pasistenkite nevartoti jo vakare, nes tai gali iššaukti spaudimą širdies plote. Geriausias poveikis sveikatai – 1 česnako skiltelė (4 g) per dieną.
Pastaba: Jeigu vartojate kraują skystinančius vaistus, česnako vartojimą sumažinkite iki minimumo, nes jis pats turi tokią savybę, todėl skystinantis efektas gali dubliuotis ir būti per didelis.

Šaltinis: Laikraštis „ Vaši kliuči k zdorovju“, 2010  04

Vienas atsakymas į “Česnakas”

  1. Atgalinis pranešimas: Bulvių pyragas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.